Terenówka i kompakty. Nowe radiowozy trafiły do powiatu kieleckiego

2020-02-03 17:15 Rafał Mądry

Dwa auta kompaktowe i jedna terenówka. Trzy nowe pojazdy będą służyć w jednostkach policji na terenie powiatu kieleckiego. Do symbolicznego przekazania kluczyków do służbowych radiowozów doszło 3 stycznia pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Samochód typu pick-up z zabudową skrzyni ładunkowej to Isuzu D-MAX. Pojazd ten jest użytkowym autem terenowym japońskiej produkcji. Zasila go wysokoprężny silnik o pojemności 1.9 litra i mocy 163 KM, który został połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Samochód ten trafi w ręce policjantów z Daleszyc i będzie wykorzystywany nie tylko w codziennej służbie, ale także podczas transportowania policyjnej łodzi na przyczepie.

Nieoznakowany Hyundai i30 trafi do jednostki w Strawczynie. Kolejny Hyundai i30 w nadwoziu kombi i pełnym oznakowaniu, będzie służył w chęcińskim komisariacie. Kompaktowe auta wyposażono w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania. Do napędu aut służą silniki benzynowe 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi około 9 sekund. 

Pisaliśmy: Policja ma nową terenówkę. To oznakowane Isuzu D-MAX z przyczepą i lekką łodzią motorową

Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. dr Piotr Zalewski odebrał kluczyki do nowych aut z rąk Starosty Powiatowego Mirosława Gębskiego. Samochody sfinansowane zostały przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz urzędów gmin i miast w Chęcinach, Sitkówce-Nowiny, Strawczynie, Daleszycach oraz Bielinach, gdzie radiowozy będą służyć policjantom. Na spotkaniu obecni byli parlamentarzyści i włodarze ziemi świętokrzyskiej oraz przedstawiciele poszczególnych urzędów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze