Policja ma nową terenówkę. To oznakowane Isuzu D-MAX z przyczepą i lekką łodzią motorową

2020-01-29 19:37 Rafał Mądry

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu otrzymali nowy pojazd terenowy. Wsparciem technicznym w codziennej służbie będzie Isuzu D-MAX, które trafiło do taboru wraz z przyczepą i lekką łodzią motorową.

W komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu odbyło się w dniu 29 stycznia symboliczne przekazanie kluczyków do nowego radiowozu przez Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. W odbiorze uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konradem Chmielewskim. 

Samochód typu pick-up w zestawie z łodzią motorową na przyczepie to Isuzu D-MAX. Pojazd ten jest użytkowym autem terenowym japońskiej produkcji. Zasila go wysokoprężny silnik o pojemności 1.9 litra i mocy 163 KM, który został połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. 

Pisaliśmy: Alkomaty, radiowozy, odblaski. Nowy sprzęt za ponad pół miliona złotych dla stargardzkich policjantów

Znajdująca się na przyczepie łódź motorowa Brema V-850 to aluminiowa jednostka pływająca płaskodenna. Łódź charakteryzująca się lekką wagą i dużą stabilnością jest przystosowana do poruszania się po rzekach oraz trudno dostępnych akwenach.

Wartości inwestycji to 260 tys. zł. Zestaw został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu Policji w ramach programu 50 na 50.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze