To BMW M2 zrywa przyczepność przy 100 km/h, a 300 km/h do dla niego spacerek - WIDEO

2021-07-22 9:58
Rozpędził BMW M2 do 300 km/h
Autor: AutoTopNL Rozpędził BMW M2 do 300 km/h

Niemiecka autostrada bez ograniczenia prędkości i 850-konne BMW M2. Ten wspaniały zestaw możemy podziwiać w filmie na kanale AutoTopNL. Kierowca z kamerką na czole zabrał samochód na drogę, na której bycie mistrzem prostej jest w pełni legalne. BMW M2 z piekła rodem zrywało przyczepność przy 100 km/h, a osiągnięcie 300 km/h nie było dla niego przesadnym wysiłkiem.

BMW M2 jest uważane za jeden z najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały w Bawarii. Ten sportowy model doczekał się wielu wersji specjalnych, a zadowolenie klientów pozwoliło produkować go przez wiele lat. Auto doczeka się wkrótce następcy, ale filmy takie jak ten ukazują, ile potencjału tkwi w schodzącym z rynku modelu. Silnik S55, który zastosowano w BMW M2 Competition ma ogromny potencjał i po tuningu zamienia kompaktowe auto sportowe w prawdziwą rakietę.

W filmie opublikowanym przez AutoTopNL możemy podziwiać 850-konny egzemplarz, zmodyfikowany przez firmę HC-Performance. Nie znamy dokładnej listy zmian, ale możemy być pewni, że skończyło się tu na chiptuningu. Osiągnięcie takiej mocy jest zadaniem dla profesjonalistów i z pewnością wymaga szeregu innych usprawnień. Piorunujący efekt końcowy jest jednak wart pracy i pieniędzy. 

BMW M2 Competition, które widzimy na filmie ma tyle mocy, że gubi przyczepność nawet przy prędkości przekraczającej 100 km/h. Rozpędzenie tego małego pocisku do 300 km/h również nie wydaje się być przesadnym problemem. Wskazówka prędkościomierza pnie się do góry tak szybko, że wygląda to aż nienaturalnie. Nabieranie prędkości odbywa się rzecz jasna przy imponującej ścieżce dźwiękowej, generowanej przez rzędową szóstkę pod maską.

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE