To najszybsze kombi w semgnecie! Debiutuje ALPINA B3 Touring - WIDEO, GALERIA

2019-09-10 13:38 Jan Guss-Gasiński

Nowa generacja BMW serii 3 doczekała się kuracji od firmy Alpina, która na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowała model B3 Touring. Nowe kombi w portfolio ekskluzywnego tunera BMW rozpędza się do 300 km/h, co czyni go jednym z najszybszych garbatych kompaktów na rynku.

Całość promienieje luksusem i prezentuje się jak prawdziwy ekskluzywny produkt, czyli tak, jak zwykły to robić wszystkie dotychczasowe auta marki Alpina. Jednak w przypadku modelu B3 Touring, pierwsze skrzypce gra powódjnie-doładowana rzędowa "szóstka" o pojemności 3-litrów, która dzięki nowej mapie silnika, wzmocnionemu turbo i nowemu systemowi chłodzenia, wycisnęła aż 462 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

Sprawdź: Nowe BMW Alpina B7: wyższy wymiar prestiżowej serii 7

Cała moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła za pomocą systemu xDrive i zmodyfikowanej 8-stopniowej skrzyni automatycznej. Elektrycznie sterowany dyferencjał z funkcją ograniczonego poślizgu, pozwoli cieszyć się ogromną mocą we wszystkich warunkach.

Zobacz: To największe i najprzestronniejsze BMW jakie zbudowano. BMW X7 40i xDrive Steptronic 8 - TEST, OPINIA

BMW ALPINA B3 Touring
Autor: ALPINA BMW ALPINA B3 Touring

Niestety, w przypadku B3 Touring, Alpine nie podzieliło się informacjami na temat przyśpieszenia. Wiadomo jednak tyle, że prędkość maksymalna przekracza 300 km/h, średnie spalanie wynosi 11,1 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 252 g/km.

Przeczytaj także: To najmocniejsze seryjne BMW. Jak się z nim żyje? BMW M5 Competition - TEST, OPINIA, WIDEO

Alpine zacznie zbierać zamówienia na nowe B3 w pierwszym kwartale 2020 roku, natomiast pierwsze egzemplarze trafią w ręce klientów w połowie przyszłego roku.