Tragiczne zderzenie motocyklisty z BMW pod Białą Podlaską - ZDJĘCIA

2019-10-21 9:40 Jan Guss-Gasiński

Tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocykla Kawasaki i samochodu osobowego marki BMW miał miejsce 20 października w województwie lubelskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca BMW serii 3 (E91) wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił motocykliście pierwszeństwa przejazdu. W efekcie doszło do wypadku, w którym kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 20 października ok. godz. 10.00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Kobylany. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że 52-letni mieszkaniec gminy Terespol, który prowadził BMW serii 3 (E91), włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki Kawasaki.

Sprawdź: To była rekordowa skala naruszeń! Transport zwierząt zatrzymany przez ITD

Skutki tego manewru okazały się tragiczne, ponieważ poruszający się jednośladem 36-letni mieszkaniec gminy Terespol poniósł śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym kierowcy BMW może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.