Transport zmierzający do Niemiec uziemiony przez "zaledwie" 2 tony nadwagi

2020-09-10 15:01
Transport specjalistycznej maszyny uziemiony przez nadwagę
Autor: GITD Transport specjalistycznej maszyny uziemiony przez nadwagę

Ta specjalistyczna maszyna do prac leśnych nie zostanie dostarczona na czas. Wszystko przez masę własną przesadzoną o 2,1 tony. Choć nadwaga wydaje się niewielka w stosunku do całego nienormatywnego zestawu, podlascy inspektorzy ITD nie odpuścili kierowcy i przewoźnikowi.

Zespół pojazdów należący do estońskiej firmy transportowej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego w środę 9 września w okolicy przejścia granicznego w Budzisku. Uwagę mundurowych zwróciły wymiary zespołu przewożącego potężną maszynę. Transport zmierzający z ładunkiem do Niemiec został zważony i okazało się, że masa całości jest o 2,1 tony za ciężka. Kierujący nie miał wymaganego w tym przypadku zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego.

Przeczytaj również: Policjanci i złodzieje - wszyscy działają na pełnych obrotach. Kolejne zatrzymania i odzyskane auta

Inspektorzy nie odpuścili i ciężarówkę skierowano na wyznaczony parking administracyjny. Zespół pojazdów będzie musiał tam pozostać do momentu uzyskania właściwego zezwolenia lub doprowadzenia zestawu do wagi zgodnej z przepisami. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł. Wobec estońskiego przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 5 tysięcy złotych kary.

Transport specjalistycznej maszyny uziemiony przez nadwagę
Autor: GITD Transport specjalistycznej maszyny uziemiony przez nadwagę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE