Twój BISKUP jeździ LIMUZYNĄ za 150 000 zł - ZDJĘCIA - czym jeżdżą polscy biskupi: VOLVO, LEXUS, AUDI

2012-03-17 11:49

To byłaby prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, gdyby jacyś przypadkiem się pojawili. I chodzi nam nie o zlot czy targi samochodowe, ale o 357. zjazd Konferencji Episkopatu Polski, który w tym tygodniu miał miejsce w Warszawie. Okazuje się bowiem, że hierarchowie Kościoła są wyjątkowymi koneserami, jeśli chodzi o samochody. A na swoje pojazdy wybrali eleganckie limuzyny znanych marek, słynące z wygody i bezpieczeństwa.

Limuzyny Audi, Volkswagena, Volvo, terenowe lexusy czy chevrolety. Między innymi takimi samochodami hierarchowie polskiego Kościoła zajechali na zjazd Episkopatu Polski, poświęcony wyzwaniom nowej ewangelizacji i walce z pedofilią.

Ceny nowych modeli niektórych z tych cacuszek na czterech kołach dochodzą nawet do około 400 tys. zł. Natomiast najtańsze kosztują nie mniej niż 100 tys. zł. Nie ma się jednak co dziwić, że biskupi zdecydowali się na tak kosztowne pojazdy. Charakteryzują się one nie tylko osiągami - dorównującymi sportowym bolidom - i eleganckimi wnętrzami, ale należą też do czołówki najbezpieczniejszych pojazdów. A przecież bezpieczeństwo osób odpowiedzialnych za duchowe przewodnictwo narodu powinno każdemu Polakowi leżeć na sercu.

- Nie wiem, dlaczego Polska ustawicznie chce budować i rozwiązywać problemy budżetowe na walce z Kościołem - tłumaczył wczoraj prymas abp Józef Kowalczyk (74 l.), broniąc przywilejów finansowych Kościoła. I wie, co mówi... W końcu bezpieczeństwo kosztuje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają