Tyle kosztuje nowy Fiat 500 w bazowej wersji. Ma szanse na sukces?

Produkowany od wielu lat Fiat 500 należy do najtańszych samochodów, jakie można kupić w salonie. Zupełnie inaczej będzie z zupełnie nowym, elektrycznym modelem, który debiutuje właśnie w bazowej odmianie. Jak można się było spodziewać, cena elektrycznego samochodu nie należy do najniższych i w niczym nie przypomina tej, która wyróżnia spalinową odmianę. 

Fiat 500 produkowany jest w niemal niezmienionej formie od blisko 14 lat. Jego rynkowy staż, ponadczasowa stylistyka i atrakcyjna cena sprawiły, że jest on częstym widokiem na drogach. Choć auto na razie jest wciąż oferowane w salonach, na rynku pojawił się już elektryczny następca. Fiat poinformował o cenie bazowej odmiany nowego, elektrycznego Fiata 500. Będzie hit?

Sprawdź: W TYCH punktach STANIE 36 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Choć samochód jest niezwykle zgrabny, a jego dane techniczne wyglądają obiecująco, trudno spodziewać się rynkowego przeboju. Miejski wóz klasy A został bowiem wyceniony na minimum 98 900 zł. Dla porównania, Renault Zoe kosztuje 137 400 zł, a Mini Cooper S E to wydatek 139 900 zł. Jak widać, mimo wysokiej kwoty, na tle konkurentów jest ona atrakcyjna.

Fiat 500 Electric
Autor: Fiat Fiat 500 Electric

W standardzie oferowany będzie mniejszy akumulator

Trzeba tylko pamiętać, że choć nowa pięćsetka jest nieco większa od swojego spalinowego poprzednika, nadal należy do klasy A. Podstawową odmianę napędza 95-konny silnik, który gwarantuje przyspieszenie do setki w rozsądne 9,5 sekundy. W cenie 98 900 zł nie możemy liczyć również na dużą baterię, bo jej pojemność ma 23,8 kWh - zapewnia ona 190 kilometrów zasięgu. Dla porównania, większy akumulator 42 kWh odwdzięcza się zasięgiem około 320 km.

Fiat 500 Electric
Autor: Fiat Fiat 500 Electric

Bazowa wersja nazywa się Action, a na liście standardowego wyposażenia znajdziemy system bezkluczykowego uruchamiania, klimatyzację manualną, system audio z czterema głośnikami, ale bez ekranu systemu multimedialnego, czujnik deszczu i cyfrowe wskaźniki.

Fiat 500 Electric w wersjach Passion i Icon

W cenniku znalazło się również miejsce dla nieco droższych wersji Passion i Icon. Ta pierwsza ma już w standardzie większą baterię i kosztuje 126 900 zł, a topowy (nie licząc premierowej La Prima) wariant został wyceniony na 131 900 zł. Dopiero tu znajdziemy pełny system multimedialny z 10,25-calowym ekranem.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze