Tylu Mustangów w jednym miejscu do tej pory jeszcze nie zebrano! Padł nowy rekord świata - WIDEO

2019-09-12 10:45 Rafał Mądry

Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata dotyczącego liczby Mustangów zgromadzonych podczas jednej parady. Nowy rekord padł w Belgii, gdzie podczas zlotu Mustangów udało się zebrać w jednym miejscu 1326 egzemplarzy.

Dzięki właścicielom 1326 Mustangów z całej Europy, którzy przybyli na Ford Lommel Proving Ground w Belgii (obiekt testowy Forda), udało się pobić poprzedni rekord 960 pojazdów, które spotkały się w Toluca w Meksyku 3 grudnia 2017 r. Aby ustanowić nowy rekord, Mustangi jechały w nieprzerwanym konwoju, w odstępach między samochodami nie większych niż 20 metrów. Pojazdy i kierowcy wzięli również udział w specjalnym występie choreograficznym, przygotowanym z okazji przypadających w tym roku 55. urodzin Mustanga.

Sprawdziliśmy: Czy Ford Mustang może być autem rodzinnym?

W Belgii sprzedaje się więcej Mustangów na głowę, niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim, dzięki czemu Lommel Proving Ground Forda był idealną lokalizacją dla próby pobicia rekordu świata. W roku 2018 Mustang był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie. Sprzedaż nadal rosła w pierwszej połowie 2019 r., kiedy Ford sprzedał w Europie 5500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Więcej o sprzedaży Mustanga pisaliśmy tutaj - KLIKNIJ i SPRAWDŹ.

Najnowsze