Uratowali psa konającego w aucie. Właścicielka nie widziała problemu

2021-07-19 10:49
Policjanci uratowali psa konającego w samochodzie
Autor: Policja Pies zamknięty w aucie na upale

Nieodpowiedzialność kosztuje. W Kołobrzegu policjanci wybili szybę w samochodzie osobowym i uwolnili psa z nagrzanego wnętrza pojazdu. Właścicielka zostawiła zwierzę zamknięte w aucie na upale. Po powrocie nie widziała nic złego w swoim zachowaniu.

W sprawie czworonoga zamkniętego w samochodzie zadzwonił do kołobrzeskiej jednostki policji zaniepokojony obywatel. Mężczyzna powiadomił mundurowych, że na parkingu w samochodzie znajduje się zamknięty pies. Mężczyzna szukał właściciela tego pojazdu, ale bez skutku, dlatego martwiąc się o życie zwierzęcia powiadomił policjantów. Dyżurny niezwłocznie wysłał patrol we wskazane miejsce. Funkcjonariusze widząc wyczerpanego psiaka, który nie reagował na nawoływania, podjęli decyzję o zbiciu szyby w samochodzie. Uratowanego psa napojono wodą i nakarmiono.

Przeczytaj też: Widzisz psa zamkniętego w aucie na upale? Możesz reagować, wybić szybę i ratować życie

Po całym zajściu na miejscu interwencji zjawiła się właścicielka psa. Kobieta nie widziała nic złego w swoim zachowaniu, twierdząc że nie było jej tylko chwilę, a pies miał zostawioną uchyloną szybę. Warto pamiętać, że takie zachowanie może zostać zakwalifikowane jako znęcanie się nad zwierzęciem, a to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uratowali psa konającego w samochodzie
Autor: Policja Pies zamknięty w aucie na upale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE