Volkswagen AG informuje o liczbie 1,8 mln aut Volkswagen Użytkowe z trefnym programem

2015-09-30 12:03

Grupa aut wpisujących się w kategorię Volkswagen Użytkowe, które zostały wyposażone w oprogramowanie fałszujące pomiary zawartości szkodliwych substancji w spalinach, obejmuje dokładnie 1,8 mln pojazdów. Tak wynika z wewnętrznych ustaleń koncernu Volkswagen AG.

Znamy już dokładne liczby mówiące o ukrywanej toksyczności diesli EA 189 spełniających normę Euro 5. Motory niespełniające ekologicznych wymagań, które zawierają oszukańcze oprogramowanie, pracują w blisko 11 mln aut na całym świecie. Po podliczeniu poszczególnych oddziałów, układanka zaczyna wyglądać jasno i klarownie. Elektronikę taką zainstalowano w 5 mln samochodów osobowych Volkswagena, w 1,8 mln pojazdów Volkswagen Użytkowe, w 2,1 mln aut z logotypem Audi, 1,2 mln samochodów marki Skoda oraz w 700 tys. aut Seata.

Sprawdź: Były prezes Volkswagena Martin Winterkorn stanie przed sądem

Sprawa dotyczy aut z jednostką napędową o kodzie EA 189, która była produkowana w latach 2009-2014. Są to wysokoprężne motory czterocylindrowe z rodziny 2.0 TDI, z turbodoładowaniem i technologią Common Rail wtrysku bezpośredniego, spełniające normę EURO 5.

Głośna międzynarodowa afera z Grupą Volkswagena w roli głównej, została spowodowana wykryciem fałszowana danych o emisji szkodliwych substancji. Plan naprawczy Volkswagena przewiduje przekazanie w październiku odpowiednim instytucjom techniczne rozwiązania i środki jakie zamierza podjąć. Posiadacze samochodów zostaną o tym poinformowani w najbliższych tygodniach i miesiącach. Wszystkie marki (Volkswagen, Seat, Audi, Skoda), których dotyczy ta akcja, stworzą narodowe strony internetowe, dzięki którym klienci będą mogli uzyskiwać bieżące informacje.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE