Warte ponad pół miliona złotych „angliki” odnalazły się pod Tarnowem

2021-11-18 15:04

Kolejna sprawa związana z kradzieżą pojazdów znalazła swój finał na terytorium Polski. Współpraca polskich policjantów z oficerem łącznikowym z Wielkiej Brytanii, zaowocowała odzyskaniem dwóch samochodów klasy premium o wartości ponad 540 tysięcy złotych. Luksusowe auta odnaleziono pod Tarnowem.

Jedną z wielu płaszczyzn międzynarodowej współpracy policjantów, jest wymiana informacji dotycząca przestępców i przestępstw, jakich się dopuszczają. Tak było w tym przypadku, gdzie koordynacja zaowocowała odzyskaniem przez tarnowskich śledczych, skradzionego mienia wartego ponad pół miliona złotych. Informacja, którą z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem oficera łącznikowego otrzymali funkcjonariusze z Tarnowa, została natychmiast pozytywnie zweryfikowana. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w powiecie tarnowskim odzyskali dwa ekskluzywne SUV-y. Jednym autem był Land Rover Discovery Sport, a drugim Range Rover Sport, które zostały skradzione w Anglii na przełomie sierpnia i września 2021 roku.

Odnalezione samochody zostały przetransportowane na strzeżony policyjny parking. Policjanci z tarnowskiej komendy prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za kradzież oraz paserstwo. Postępowanie jest prowadzone w formie śledztwa i nadzorowane jest przez tarnowską prokuraturę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE