Kradzione Audi przebyło długą drogę. Odnalazło się w Dorohusku

2021-11-17 9:21
Audi A6 Avant pochodzące z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Audi utracone w Andorze odnalezione w Dorohusku

Co jakiś czas na terenie Polski ujawniane są pochodzące z przestępstw auta klasy premium. Kolejnym takim samochodem z nielegalnego źródła okazało się Audi A6 Avant, które zostało poddane kontroli na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Auto o wartości 60 tys. zł przejechało pokaźną część Europy - zostało utracone w Andorze.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali eleganckie kombi marki Audi wyprodukowane w 2013 roku. Pojazd przyjechał na polsko-ukraińską granicę aż z Andory. Kierujący osobówką 36-letni obywatel Ukrainy znajdował się na kierunku wyjazdowym z Polski. Dzięki czujności mundurowych wywiezienie auta poza teren Unii Europejskiej nie powiodło się. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, samochód figurował w bazach jako poszukiwany. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowca pojazdu został przesłuchany w charakterze świadka, a Audi A6 Avant trafiło na służbowy parking.

W Polsce często odnajdują się kradzione luksusowe samochody. Straży Granicznej w walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie i dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Nad Wisłą odnajdują się nie tylko kradzione poza granicami kraju osobówki, ale także kampery, motocykle, quady, pojazdy dostawcze, ciężarówki i przyczepy. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE