Wynajął i już nie zwrócił. Audi Q5 za bardzo spodobało się Ukraińcowi

2021-11-16 9:04
Ukrainiec w kradzionym Audi Q5
Autor: Straż Graniczna Audi Q5 skradzione w wypożyczalni

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali luksusowe Audi Q5 o szacunkowej wartości 200 tys. złotych. Obywatel Ukrainy wynajął białego SUV-a w wypożyczalni, ale pojazd tak bardzo mu się spodobał, że już go nie zwrócił.

To zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem na ulicy Lwowskiej w Przemyślu. Strażnicy graniczni z Medyki prowadzący rutynowe kontrole, wskazali do zatrzymania Audi Q5 wyprodukowane w 2020 roku. Pojazd był na polskich numerach rejestracyjnych, a podróżował nim 25-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi ustalili, że auto pochodzi z wypożyczalni znajdującej się na terenie Polski, a mężczyzna który wynajął Audi, już od jakiegoś czasu samochodu nie zwracał. Cudzoziemiec był niedostępny dla firmy wynajmującej, więc zgłoszono kradzież SUV-a. Luksusowe Audi Q5 o szacunkowej wartości 200 tys. złotych zatrzymano i wraz z kierowcą przekazano do dalszych działań policjantom.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 65 skradzionych pojazdów. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 3,8 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE