Nissan wznowił produkcję samochodów w Sunderland

i

Autor: Nissan Nissan wznowił produkcję samochodów w Sunderland

Wraca produkcja Nissana Juke. Ruszyła fabryka w Sunderland

2020-06-09 9:00

Po prawie trzech miesiącach przerwy spowodowanej epidemią wirusa COVID-19, zakład Nissana w Sunderland wznowił produkcję pojazdów. Pierwszym samochodem, który zjechał z linii produkcyjnej, był nowy Nissan Juke.

Dla zapewnienia bezpiecznego powrotu pracowników na terenie fabryki przeprowadzono trwające setki godzin prace przygotowawcze. Każda czynność, która jest przeprowadzana w którymkolwiek miejscu zakładu, została poddana rygorystycznej ocenie ryzyka, aby upewnić się, że jest ona bezpieczna, a ponad 5 000 procesów zostało zweryfikowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa przez cały czas ich trwania.

Testowaliśmy: Nissan Juke 1.0 DIG-T 117 KM. Czy bestseller w nowej odsłonie powtórzy sukces poprzednika?

Alan Johnson, wiceprezes Nissan ds. produkcji w Wielkiej Brytanii, powiedział: "To wspaniale widzieć, jak samochody znów zjeżdżają z linii produkcyjnej. To najlepsze potwierdzenie umiejętności i poświęcenia zespołu, że udało nam się wrócić do pracy z pełnym spektrum środków bezpieczeństwa."

Zwiększone środki bezpieczeństwa obejmują nowe sposoby oddzielania operatorów, takie jak ekrany, bariery i przegrody, a także systemy ruchu jednokierunkowego w całym obiekcie.

Przeprojektowano strefy wypoczynku i zmieniono czas przerw w pracy, aby zapewnić pracownikom możliwość zachowania dystansu społecznego i zniwelować ich punkty kontaktowe. Cały personel zostanie wyposażony w niezbędne środki ochrony indywidualnej, potrzebne do bezpiecznego funkcjonowania na terenie zakładu.

Sprawdź: Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 AT Tekna+: nigdy nie jest późno na zmiany - TEST, OPINIA

W związku z tym, że samochody mają być wysyłane do klientów w całej Europie, w całej sieci dealerów wprowadzono nowe środki w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zgodnie z zaleceniami rządowymi. Obejmują one wytyczne dotyczące procedur zachowania dystansu społecznego, dodatkowego wyposażenia bezpieczeństwa i przepisów sanitarnych.

Dzięki ich zastosowaniu Nissan otworzył ponad 95% swojej sieci dealerskiej w całej Europie. Salony w krajach bałtyckich, Białorusi, Belgii, Danii, Francji, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie działają w pełnym zakresie. Otwarte są także prawie wszystkie salony sprzedaży w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz częściowo w Rosji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE