Kontrola drogowa, pomiar prędkości

i

Autor: Policja Kontrola drogowa

Zmiany w taryfikatorze

Wystarczy zrobić to dwa razy, by stracić prawko. Nowe przepisy już 17 września

2022-08-23 10:20

Surowiej karane wykroczenia i znacznie więcej punktów karnych. Rządzący dokręcają śrubę kierowcom, którzy nie potrafią jeździć przepisowo. Już 17 września w życie wchodzą nowe zasady przyznawania punktów karnych. W myśl nowych zasad, wystarczy popełnić popularne wykroczenie dwa razy, by stracić prawo jazdy.

Więcej punktów karnych od 17 września

Kierowców, którzy często spotykają się z drogówką, czekają spore zmiany. 17 września 2022 roku zmieniają się zasady przyznawania punktów karnych. Popularne przewinienia będą nas słono kosztować, a o utratę prawa jazdy będzie znacznie łatwiej. Rządzący idą na wojnę z tymi, którzy łamią prawo na drodze, a ważną bronią jest nowy taryfikator punktów karnych. Znacznie więcej punktów grozi nam za najpopularniejsze wykroczenie - przekraczanie dozwolonej prędkości.

Przekrocz prędkość dwukrotnie, a stracisz prawo jazdy

Jedną z kluczowych zmian jest podniesienie liczby punktów karnych przyznawanych za pojedyncze wykroczenie. Zamiast 10 jest to 15 punktów. Gdy dodamy do tego fakt, że 15 punktów otrzymamy "już" za przekroczenie prędkości o 51-60 km/h, jak na dłoni widać, jak łatwo będzie stracić prawo jazdy. Wystarczy, że w ciągu dwóch lat, dwa razy przekroczymy prędkość o 51 km/h lub więcej i możemy żegnać się z uprawnieniami. Dlaczego mowa jest o dwóch latach? Bo nowe prawo przedłuża wartość punktów karnych do dwóch lat i to od momentu opłacenia mandatu, a nie od momentu popełnienia wykroczenia! Liczbę punktów karnych za poszczególne przekroczenia prędkości, opisaliśmy w tym tekście.

Kontrola drogowa

i

Autor: Policja Kontrola drogowa

Zmiany w punktach karnych - nie zredukujesz ich szkoleniem

17 września 2022 roku skończy się również możliwość redukcji liczby punktów karnych specjalnym kursem. Spotkania w wojewódzkich i miejskich ośrodkach ruchu drogowego dobiegają końca, a kierowcy, których uprawnienia wiszą na włosku, będą musieli pilnować się jak nigdy, lub odłożyć kluczyki na jakiś czas.

Zmiany w zasadach karania kierowców, które wchodzą w życie 17 września 2022 roku mają być szansą na uspokojenie ruchu. Punkty karne według nowych zasad mają być skutecznym hamulcem dla tych kierowców, którzy mandaty traktowali tylko jako koszt swojej działalności (w przypadku tych, którzy pracują za kierownicą, np. jako przedstawiciele handlowi) lub "cenę" nieprzepisowej jazdy.

Sonda
Czy nadchodzące zmiany w punktach karnych to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany