Z silnika wyciekał olej, a wykresówki zabrał wiatr. Inspektorzy ITD ukarali przewoźnika ogromną grzywną

Kontrola ITD
Autor: GITD Kontrola ITD

Takiego tłumaczenia zachodniopomorscy inspektorzy ITD się nie spodziewali. Kierowca i zarazem właściciel ciężarówki, która została skontrolowana 5 maja, na prośbę okazania wykresówki stwierdził, że z kabiny pojazdu wywiał je wiatr. W trakcie czynności okazało się jednak, że mężczyzna ma więcej powodów do zmartwień. Skończyło się na ogromnej grzywnie!

W środę (5 maja) na krajowej „dziesiątce” w Szczecinie patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw należący do polskiego przewoźnika. Za kierownicą - jak się okazało - siedział sam właściciel ciężarówki. Poproszony o okazanie do kontroli drogowej wykresówek oświadczył, że wywiał je wiatr z kabiny pojazdu.

Sprawdź: Zatrzymali złodziei na gorącym uczynku! Skradzione Audi odzyskano tego samego dnia

Po przeanalizowaniu okazanych dokumentów oraz oświadczeniach kierowcy ujawniono, że kontrolowany szofer wjeżdżając na załadunek nie miał włożonej wykresówki do tachografu i nie rejestrował swojej aktywności. Zastrzeżenia budził również stan techniczny ciężarówki, gdyż z silnika pojazdu wyciekał olej na jezdnię. Kierowca nie zabezpieczył także przewożonego ładunku przed zmianą miejsca położenia podczas jazdy.

Kontrola ITD
Autor: GITD Kontrola ITD

Należała się ogromna grzywna

W wyniku ujawnionych nieprawidłowości inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego i wydali zakaz jego dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. Za zły stan techniczny pojazdu i niezabezpieczenie ładunku ukarali kierowcę mandatami karnymi. W sprawie pozostałych, stwierdzonych nieprawidłowości, wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu do 12 tys. zł kary.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze