Zaginął w Belgii, odnalazł się w Polsce. Japoński SUV miał już sfałszowane dokumenty i nowego właściciela

2021-06-09 14:33
Odzyskali japońskiego SUV-a. Mazda miała już sfałszowane dokumenty
Autor: Policja Odzyskali japońskiego SUV-a. Mazda miała już sfałszowane dokumenty

Skuteczna pracy kryminalnych doprowadziła do odzyskania skradzionej Mazdy CX-30, która w grudniu ubiegłego roku zaginęła na terenie Belgii. Japoński SUV odnalazł się w Polsce, na posesji niezwiązanego ze sprawą mężczyzny. Okazało się, że był to nowy właściciel auta, który kupił samochód od złodzieja.

Kryminalni z żagańskiej jednostki w ramach pracy operacyjnej ujawnili na terenie Żagania (woj. lubuskie) samochód osobowy marki Mazda, o szacowanej wartości 100 tys. złotych. Jak się okazało, japoński SUV w grudniu ubiegłego roku zaginął na terenie Belgii. Funkcjonariusze ustalili, że Mazda CX-30 po wypożyczeniu, mimo upływu okresu na jaki została wypożyczona, nie wróciła do salonu. Złodziej wrócił autem do Polski, gdzie sfałszował dokumenty pojazdu i sprzedał go mieszkańcowi Żagania za kwotę 20 tys. euro (ok. 89 tys. złotych).

Sprawdź: Zabrał samochód brata i skończył jazdę w rowie. Nic dziwnego, miał 14 lat [ZDJĘCIA]

Odzyskali japońskiego SUV-a. Mazda miała już sfałszowane dokumenty
Autor: Policja Odzyskali japońskiego SUV-a. Mazda miała już sfałszowane dokumenty

Odkładał latami - stracił wszystko

Kupujący był przekonany o tym, że auto pochodzi z legalnego źródła, jednak kiedy do jego drzwi zapukała policja, zrozumiał, że został oszukany i stracił pieniądze, które - jak przyznał w trakcie zeznań - przez wiele lat odkładał. Pojazd został zabezpieczony przez policjantów i po wykonaniu wszystkich czynności wróci do właściciela.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze