Zdarty bieżnik, dziury i wystające druty. ITD ujawniło fatalny stan opon w naczepie polskiego przedsiębiorcy - ZDJĘCIA

2019-11-09 9:08 Jan Guss-Gasiński

Zdarty bieżnik, dziury i widoczne gołym okiem druty. W tak fatalnym stanie były opony naczepy, którą z Opoczna do Kędzierzyna-Koźla przewożono ciężką ceramikę. Transport został zatrzymany 7 listopada przez opolski patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Za dopuszczenie takiego pojazdu do ruchu drogowego przedsiębiorcy grozi spora kara.

Do kontroli ciężarówki, która z fatalnym stanem ogumienia przewoziła ceramikę z Opoczna do Kędzierzyna-Koźla doszło w czwartek 7 listopada. Opolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu zwrócili uwagę na stan opon pierwszej osi naczepy. Miały one całkowicie zdarty bieżnik, nosiły dziury i wystawały z nich druty.

Sprawdź: ITD nakryło nieuczciwego kierowcę. Polski przedsiębiorca słono za to zapłaci

Naczepa z ogumieniem w takim stanie stwarzała na drodze duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego mundurowi zakazali kierowcy dalszej jazdy. Ponadto kierowcy odebrano dowód rejestracyjny, a przewoźnikowi za dopuszczenie do ruchu niesprawnej naczepy grozi kara w wysokości 2 tys. złotych