Złodzieje wpadli zanim zdążyli go rozebrać. Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję

2019-12-06 14:26 Maciej Lubczyński
Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję
Autor: Policja Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję

Policjanci z Szubina koło Bydgoszczy ustalili, że na jednej z posesji znajduje się Mercedes Klasy V, który może być kradziony. Niedługo potem zatrzymali dwóch mężczyzn, a auto wkrótce wróci do prawowitego właściciela w Niemczech.

Szubińscy policjanci odzyskali Mercedesa Klasy V, który został skradziony na terytorium Niemiec. Funkcjonariusze ustalili, że na terenie jednej z posesji znajduje się samochód, który może pochodzić z kradzieży. Na miejscu okazało się, że Mercedes V300d był zgłoszony jako pojazd skradziony, a wątpliwości nie pozostawił też stan częściowej rozbiórki vana. Na zdjęciach widać, że pas przedni został już zdekompletowany.

Sprawdź także: Przewoził koparkę zwykłym dostawczakiem. Ładowność została przekroczona 6-krotnie!

Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 37 i 44 lata. Na podstawie zgromadzonych do sprawy dowodów obaj odpowiedzą za paserstwo samochodu, który, jak się okazało, wart jest ponad 260 tys. złotych. Reprezentacyjny van spod znaku gwiazdy jest napędzany 2-litrowym, 239-konnym silnikiem diesla i ma automatyczną, 9-stopniową skrzynię biegów. 

Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za paserstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję
Autor: Policja Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję
Najnowsze