Schronisko dla bezdomnych zwierząt_Bełchatów

i

Autor: Miasto Bełchatów

24 razy szczęście. W bełchatowskim schronisku padł rekord!

2019-10-07 14:45

Dom dla 24 zwierząt, to efekt jednodniowej akcji otwartych drzwi w bełchatowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Pracownicy przytuliska mówią o rekordzie i nie kryją zadowolenia z faktu, że garstka ich podopiecznych może liczyć na nowe, lepsze życie.

W niedzielę, 6 października, do nowych domów trafiło: trzynaście psów dorosłych i pięć szczeniaków, a także trzy małe i trzy duże kociaki.

 - Cieszymy się, że nasi podopieczni wygrali dziś nowe lepsze jutro, u boku swoich ludzi. Czy pies, czy kot – nie ma znaczenia, bo obydwa stworzenia adoptowane ze schroniska kochają najbardziej! – podsumowali na profilu społecznościowym pracownicy schroniska.

Mariusz Półbrat, kierownik placówki podkreśla, że akcja otwartych drzwi prowadzona jest od 16 lat, a tegoroczny wynik ilości adopcji należy do rekordowo wysokich. Zainteresowanie niedzielnym  przedsięwzięciem było na tyle duże, że na kilkanaście minut przed otwarciem bram schroniska ustawiła się kolejka chętnych.

- Ludzie czekali pod bramą i kwadrans po jej otwarciu na koncie mieliśmy przeprowadzonych pięć adopcji. Chętni bardzo często przychodzili z konkretną decyzją, wybierając zwierzaka w internetowej galerii zdjęć pupili przeznaczonych do adopcji, ale… Zdarzały się przypadki, w których wizyta „na żywo” weryfikowała ten wybór i ostatecznie padało na innego czworonoga – mówi Mariusz Półbrat, kierownich bełchatowskiego schroniska.

Warto podkreślić, że akcja „adoptuj zwierzaka za złotówkę”, to nie tylko jeden dzień otwartych drzwi, ale cały tydzień działań. Do najbliższej soboty, 12 października będzie można skorzystać z preferencyjnych warunków przygarnięcia czworonoga. Pracownicy zapraszają od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17, a także w sobotę, od godz. 10 do 16.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE