62-latek był tak pijany, że zasnął podczas jazdy! Wcześniej "zaliczył" znak drogowy

2020-07-03 17:37 Magdalena Jaśkiewicz - Stawowczyk
62-latek był tak pijany, że zasnął podczas jazdy! Wcześniej zaliczył znak drogowy
Autor: KPP Bełchatów 62-latek był tak pijany, że zasnął podczas jazdy! Wcześniej "zaliczył" znak drogowy

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą swojego auta. Kiedy bełchatowscy policjanci interweniowali wobec kierowcy, okazało się, że mężczyzna za nim uciął sobie drzemkę, uderzył w znak drogowy. 62-latek wydmuchał blisko 2,5 promila.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek, 2 lipca. Bełchatowscy policjanci podczas służby w terenie, jadąc drogą biegnącą między lasami w gminie Kleszczów zwrócili uwagę na peugeota. Auto z uruchomionym silnikiem i włączonymi światłami mijania stało na jezdni, całkowicie blokując pas ruchu.

- Pojazd miał uszkodzone przednie opony i nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej. Za kierownicą osobówki siedział mężczyzna, który z przepiętymi pasami bezpieczeństwa był przechylony na siedzenie pasażera. Mając podejrzenie, że kierowca w czasie jazdy mógł stracić przytomność policjanci natychmiast zareagowali – wyjaśniają policjanci z KPP w Bełchatowie.

Szybko wyszło na jaw co jest realnym powodem „osłabienia”… Kiedy policjanci sprawdzali czynności życiowe mężczyzny okazało się, że jest kompletnie pijany.

- Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pojazd posiadał uszkodzenia, które świadczyły, że mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym – dodaje oficer prasowy bełchatowskiej komendy.

Policjanci w drodze do rodzącej kobiety

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niebawem policjanci ustalili, że 62-letni kierowca wcześniej uderzył w znak drogowy, a na miejscu zdarzenia pozostała przednia tablica rejestracyjna auta. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.