Archidiecezja Łódzka kupuje respiratory! Jest ważny apel do wiernych od arcybiskupa Grzegorza Rysia [WIDEO]

2020-03-26 13:07 mj-s
Archidiecezja Łódzka kupuje dwa respiratory! Jest apel do wiernych od Arcybiskup Grzegorza Rysia [WIDEO]
Autor: Pixabay/ orlobs Archidiecezja Łódzka kupuje dwa respiratory! Jest apel do wiernych od Arcybiskup Grzegorza Rysia [WIDEO]

Apel łódzkich lekarzy do łódzkich duchownych i parafian – medycy proszą o wsparcie w zakupie respiratorów. Chodzi o wsparcie dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. W aktywne włączenie się w zbiórkę zaapelował arcybiskup Grzegorz Ryś, on sam wspólnie z Archidiecezją Łódzką już sfinansowali zakup dwóch takich urządzeń.

W środę (25 marca) podczas popołudniowej modlitwy relacjonowanej za pośrednictwem internetu, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś odczytał list od dr Pawła Czekalskiego – prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Lekarz zwrócił się o pomoc w zakupie respiratorów podtrzymujących życie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

– W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu USK nr 1 im. N. Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jak obecnie nam zagraża (Covid19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach by zapewnić przeżycie choremu a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie a komu odmówić i skazać na śmierć – napisał w liście dr Paweł Czekalski.

– Wszystkich zapraszam do tego konkretnego czynu – pomocy przy zakupie respiratorów do łódzkiego szpitala. Wiem, że się nie zawiodę się na waszej hojności – mówił abp Grzegorz Ryś.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na ulice wyjedzie MOBILNY konfesjonał! Znany ksiądz ma sposób na spowiedź w czasach koronawirusa [ZDJĘCIA]

Odpowiadając na prośbę prezesa OIL, Archidiecezja Łódzka wraz z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem sfinansowali zakup dwóch respiratorów potrzebnych w łódzkim szpitalu.

Każdy kto zechce przyłączyć się do akcji zbiórki może to zrobić za pośrednictwem konta bankowego. Oto niezbędne dane do wykonania przelewu.

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
z dopiskiem – darowizna

Tak wygląda teraz podróż pociągiem PKP

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.