Bełchatów: Nie takiej pogody spodziewaliście się na weekend! Zima wraca, idzie ochłodzenie!

2021-03-04 8:22 mj-s
Bełchatów: Nie takiej pogody spodziewaliście się na weekend! Zima wraca, idzie ochłodzenie!
Autor: Pixabay/ Free-Photos Bełchatów: Nie takiej pogody spodziewaliście się na weekend! Zima wraca, idzie ochłodzenie!

Mamy już kalendarzową wiosnę, przyjemna aura ze słońcem i kilkunastoma stopniami na plusie już zdążyła nas rozochocić, ale… Niestety, to co szykuje się w pogodzie w nie tylko w najbliższych dniach, ale nawet tygodniach nie napawa optymizmem. Już od dziś (4 marca) szykuje się zmiana pogody. Mamy złe wiadomości – przyjemnie nie będzie!

Do naszego kraju napłynie chłodny front, który spowoduje, że niebo w regionie Bełchatowa będzie nie tylko zasnute chmurami, ale z tych chmur popada.

Jak przekazało IMGW, od czwartku z północy do Polski napływać zacznie chłodna, arktyczna masa powietrza. Przyniesie ona deszcz, który w trakcie dnia przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem, a na północy również w śnieg.

PRZECZYTAJ: Napięta sytuacja w Elektrowni Bełchatów. Nie wpuścili pracowników, bo ci chcieli strajkować [AUDIO]

- W kraju będzie przeważnie duże zachmurzenie, ale od do czasu do czasu gdzieniegdzie pojawi słońce - powiedział Grzegorz Walijewski rzecznik prasowy IMGW-PIB.

Dodał, że synoptycy przewidują też opady w całym kraju. Na południu Polski może padać przelotny deszcz, w centrum śnieg z deszczem, a na samej północy i w górach śnieg!

CZYTAJ: W 2033 r. ma ruszyć pierwszy reaktor jądrowy w Polsce. Jaki plan na Bełchatów ma w tym temacie rząd?

Niestety, nieprzyjemna będzie też temperatura. Na słupkach rtęci w centralnej Polsce zobaczymy od 4 do 6 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej, na poziomie 3 stopni Celsjusza będzie na północy i północnym -wschodzie.

- Nieco cieplej będzie na południu, w województwie wielkopolskim, na ziemi łódzkiej i Kielecczyźnie. Tam termometry pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym - zachodzie, w województwie opolskim, dolnośląskim, śląskim i częściowo w małopolskim, bo 11-12 stopni Celsjusza - poinformował rzecznik prasowy IMGW-PIB.

POLECAMY: Lawinowo przybywa oszustw z wykorzystaniem PORTALI SPRZEDAŻOWYCH! Policja bije na alarm!

Wiar będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Natomiast w górach silniejszy - w porywach osiągnie tam prędkość do 70 km/h.

Niestety, jak przekazują w długoterminowych prognozach synoptycy, taka chłodniejsza i deszczowo - śniegowa aura utrzyma się w naszym kraju przez najbliższe dwa tygodnie.

Pozimowe sprzątanie na Piotrkowskiej
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE