Napięta sytuacja w Elektrowni Bełchatów. Nie wpuścili pracowników, bo ci chcieli strajkować [AUDIO]

2021-03-03 19:44 mj-s
Napięta sytuacja w Elektrowni Bełchatów. Pracownicy Epore chcieli strajkować, ale nie wpuszczono ich na teren zakładu [AUDIO]
Autor: RR

Dziś (3 marca) od świtu chcieli strajkować w pracy, ale nie wpuszczono ich na teren zakładu. Mowa o pracownikach firmy Epore w Elektrowni Bełchatów, którzy domagają się podwyżek. Zamiast akcji strajkowej, okupowali wejście na obiekt. - To kuriozalna sytuacja - mówią związkowcy z bełchatowskiej elektrowni.

W związku z brakiem porozumienia w sporze zbiorowym na tle płacowym wszczętym we wrześniu 2020 roku, pracownicy spółki Epore zdecydowali się na krok ostateczny - strajk. Akcja została zaplanowana na 3 marca o godz. 6. Załoga miała się pojawić w zakładzie, ale ustalono, że powstrzyma się od wszelkich czynności pracowniczych, łącznie z odbieraniem telefonów służbowych.

PRZECZYTAJ: W 2033 r. ma ruszyć pierwszy reaktor jądrowy w Polsce. Jaki plan na Bełchatów ma w tym temacie rząd?

Tak się jednak nie stało. Gdy przed godziną 6 kilkudziesięciu pracowników spółki Epore pojawiło się w pracy, nie wpuszczono ich na teren zakładu.

- Pracownicy nie mogą wejść i skorzystać ze swojego prawa do wyrażania protestu. Albo mamy państwo prawa albo mamy "wolną amerykankę". Cofamy się do czasów socjalistycznych - skomentował cała zamieszanie Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów.

POLECAMY: Lawinowo przybywa oszustw z wykorzystaniem PORTALI SPRZEDAŻOWYCH! Policja bije na alarm!

Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Jak wyjaśnia Paweł Noga, dyrektor Elektrowni Bełchatów, strajk pracowników firmy Epore zakłóciłby ciągłość działania elektrowni.

- W związku z tym, że powzięliśmy informacje, że planowany jest strajk przez pracowników firmy Epore, wdrożyliśmy odpowiednie procedury przygotowane na taką okoliczność. Instalacje obsługiwane przez Epore na chwilę obecną obsługiwane są przez pracowników elektrowni przesuniętych z innych obszarów - tłumaczy Paweł Noga.

CZYTAJ: Kierowca audi był tak pijany, że najechał na bmw! 43-latek nie był jednym, który wsiadł za kółko "po spożyciu"

Jak dodają służby prasowe spółki PGE GiEK, strajk spółki zewnętrznej na terenie Elektrowni Bełchatów spowodowałby m.in. zakłócenie produkcji sorbentu wapiennego, niezbędnego do pracy instalacji odsiarczania spalin elektrowni.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Kierowco! Jedziesz przez Kalisko? To „wahadło”może cię poważnie spowolnić! [MAPA]

Posłuchaj o sytuacji pracowników Epore w Elektrowni Bełchatów:
Rozprawa w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE