Kierowco! Jedziesz przez Kalisko? To „wahadło”może cię poważnie spowolnić! [MAPA]

2021-03-03 7:28 mj-s
Kierowco! Jedziesz przez Kalisko? To „wahadło”może cię poważnie spowolnić! [MAPA]
Autor: Pixabay/ manfredrichter Kierowco! Jedziesz przez Kalisko? To „wahadło”może cię poważnie spowolnić! [MAPA]

Drogowcy po zimowej przerwie ruszają z pracami przy rozbudowie powiatowej drogi 1500 E na odcinku od ronda w Łękińsku do ronda w Kalisku. Szykują się kolejne poważne zmiany w organizacji ruchu. Od środy, 3 marca zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na przebudowywanej jezdni. Tym razem sygnalizacja świetlna zostanie ustawiona już w obrębie ronda w Kalisku, czyli na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 484 z modernizowaną drogą powiatową.

Droga Wojewódzka 484 będąca popularnym szlakiem komunikacyjnym w naszym regionie nie będzie w żaden sposób dotknięta drogowymi robotami, ale z racji natężenia ruchu i planowanego wprowadzenia ruchu wahadłowego na dobiegającej do niej „powiatówce” należy zwrócić uwagę, że na skrzyżowaniu może być tłoczniej.

CZYTAJ: Bełchatów: Uszkodziłeś auto w dziurawej drodze? Możesz ubiegać się o odszkodowanie! Jak?

- Urząd Gminy w Kleszczowie apeluje do użytkowników przebudowywanej drogi o ostrożność i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Jednocześnie prosimy kierowców, którzy odczytają ten komunikat, by powiadamiali znajomych, korzystających z tej drogi podczas codziennych dojazdów do pracy w Rogowcu i okolicy, że na pokonanie odcinka z wprowadzonym ruchem wahadłowym będzie potrzeba więcej czasu niż dotychczas - mówi Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy z Kleszczowa.

PRZECZYTAJ: PYŁ SAHARYJSKI dotarł nad Polskę! Czym jest i jak wpływa na nasze zdrowie? Czego spodziewać się na niebie?

Ukradli tysiące markowych przedmiotów. Światowy potentat oszukany na ogromną kwotę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE