Bełchatów: Uszkodziłeś auto w dziurawej drodze? Możesz ubiegać się o odszkodowanie! Jak?

2021-02-24 9:46 mj-s
Bełchatów: Uszkodziłeś auto w dziurawej drodze? Możesz ubiegać się o odszkodowanie! Jak?
Autor: Pixabay/ Kasman Bełchatów: Uszkodziłeś auto w dziurawej drodze? Możesz ubiegać się o odszkodowanie! Jak? (fot. poglądowe)

Odwilż odsłoniła dziury w drogach w Bełchatowie. Niektóre nawierzchnie, tak jak na alei Wyszyńskiego, są dziurawe jak szwajcarski ser. W mieście zapewniają, że ubytki w jezdniach naprawiane są na bieżąco, ale lnie brakuje miejsc, w których auto można uszkodzić i czasem nawet ostrożna jazda nie pomoże. Co zrobić, jeśli w taką dziurę wjedziemy i uszkodzimy auto? Gdzie się zgłosić po ewentualne odszkodowanie i czy kierowcy chętnie to robią? Przyjrzeliśmy się sprawie.

Dość radykalne warunki na miejskich drogach – solidne opady śniegu i mróz dały się bardzo solidnie we znaki i drogowcom i kierowcom. Ci pierwsi łatają ubytki, ci drudzy na niektórych jezdniach poruszają się wręcz slalomem, taka sytuacja jest w różnych częściach Bełchatowa.

CZYTAJ: PYŁ SAHARYJSKI dotarł nad Polskę! Czym jest i jak wpływa na nasze zdrowie? Czego spodziewać się na niebie?

W mieście 90 procent dróg jest w zarządzie samorządu Bełchatowa i jego urzędnicy podkreślają, że na wypadek uszkodzeń aut przez dziurawą drogę i dochodzenia roszczeń z tego tytułu majątek miasta jest ubezpieczony. Poszkodowany kierowca może złożyć wniosek do urzędu miasta uzupełniając go o stosowną dokumentację. Co należy dołączyć? magistratu, dołączając do tego niezbędną dokumentację.

POLECAMY: Koronawirus pokonał grypę? Pracownicy sanepidu w Bełchatowie mają konkretne dane!

- Mapę z naniesionym miejscem, w którym doszło do zdarzenia, opisem uszkodzenia, a także zdjęcia – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy UM w Bełchatowie.

Na ten moment miejscy urzędnicy przyjęli od bełchatowian dwa wnioski o odszkodowanie za uszkodzone auto. Rogowska dodaje przy tym, że urzędnicy, po otrzymaniu od wnioskującego zgody na przetwarzanie danych osobowych wynikających z przepisów RODO, przekazują zebraną dokumentację ubezpieczycielowi, który merytorycznie ocenia wniosek i wypłaca ewentualne odszkodowania.

PRZECZYTAJ: Zwyrodnialec wyrzucił psa w worku na śmieci! Śmiercią zwierzaka już zajmuje się policja!

Miejscy urzędnicy choć podkreślają, że dwoją się i troją, by „unieszkodliwić” drogowe ubytki nie zawsze mogą to zrobić, bo część dróg na terenie Bełchatowa, to drogi powiatowe bądź wojewódzkie, czyli nie będące w zarządzie magistratu. Poza niechlubną al. Wyszyńskiego - mówiąc delikatnie - najlepiej nie jest na fragmentach ulic: Cegielnianej czy Zamoście. Lipowa, Wojska Polskiego, Czapliniecka, fragment ulic Pabanickiej i Piłsudskiego – na tych z kolei zarządcą jest ZDW w Łodzi. Za stan techniczny części dróg na przykład osiedlach Okrzei i Słonecznym odpowiada Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

CZYTAJ TAKŻE: Pędził ulicami Wielunia aż zatrzymała go policja. Za chwilę BYŁ ESKORTOWANY!

Newralgiczne miejsca wymagające natychmiastowej interwencji można zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta  pod numerem telefonu 44 7335193.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Koronawirus: 6 310 nowych zakażeń i 247 zgonów. Co się dzieje w powiecie bełchatowskim? [Raport z 23 lutego]

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE