Kierowca audi był tak pijany, że najechał na bmw! 43-latek nie był jednym, który wsiadł za kółko "po spożyciu"

2021-03-03 8:26 mj-s
Kierowca audi był tak pijany, że najechał na bmw! 43-latek nie był jednym, który wsiadł za kółko po spożyciu
Autor: Mat. policji Kierowca audi był tak pijany, że najechał na bmw! 43-latek nie był jednym, który wsiadł za kółko "po spożyciu"

Bełchatowska policja na przestrzeni ostatnich dni ujęła kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu. W jednym z przypadków alkohol był powodem kolizji drogowej. Kierowca audi najechał na tył bmw. Jak się okazało, sprawca zdarzenia wydmuchał ponad 2,5 promila.

Do dwóch zatrzymań pijanych kierowców doszło w miniony weekend. W sobotę, 27 lutego tuż przed godziną 9.00 doszło do zatrzymania w Ruścu.

- Uwagę funkcjonariuszy zwrócił sposób jazdy kierującego skodą. Mężczyzna, jak się okazało po badaniu, miał w organizmie promil alkoholu. 43-letniemu mieszkańcowi gminy Rusiec zatrzymano prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje teraz sąd – relacjonuje bełchatowska policja.

CZYTAJ: Były tak pijane, że jedna jechała wężykiem, druga zapomniała o pasach! Ile wydmuchała 75- i 48-latka? Nie uwierzysz!

Tego samego dnia około godziny 15.45 w miejscowości Roździn, w gminie Kluki został zatrzymany kolejny nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Klukach, pełniąc służbę na podległym terenie, patrolując rejon, zauważyli poruszający się po drodze pojazd marki volkswagen golf.

- Styl jazdy kierującego wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, a badanie alkomatem wykazało, że 55-letni mieszkaniec gminy Zelów miał blisko 2 promile w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – dodają mundurowi.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: Rolnik wykopał niewybuch z II wojny światowej! Trwa akcja saperów!

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie, został zatrzymany w poniedziałek, 1 marca 2021, w tym przypadku przebieg zatrzymania był bardziej niebezpieczny, doszło bowiem do kolizji dwóch samochodów osobowych. Około godziny 14.00 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Folwark w gminie Kleszczów.

POLECAMY: Miało być romantycznie, a skończyło się pożarem. Było zbyt gorąco! ZAPŁONĘŁA nawet WANNA

- Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kierujący audi, 43-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w jadący przed nim pojazd marki bmw. Pokrzywdzony oświadczył, że po uderzeniu, zjechał na pobocze i wraz z pasażerami wyszedł sprawdzić, co się stało. Podszedł wówczas do kierującego audi i zauważył, że jest on pod wpływem alkoholu. O fakcie tym niezwłocznie poinformował policję.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierowca był trzeźwy. O losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje teraz sąd.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Kierowco! Jedziesz przez Kalisko? To „wahadło”może cię poważnie spowolnić! [MAPA]

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 

WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE