Łódzkie: Rolnik wykopał niewybuch z II wojny światowej! Trwa akcja saperów!

2021-03-02 11:36 mj-s
Łódzkie: Rolnik wykopał niewybuch z II wojny światowej! Trwa akcja saperów!
Autor: KPP Wieluń Łódzkie: Rolnik wykopał niewybuch z II wojny światowej! Trwa akcja saperów!

W Łódzkiem trwa akcja saperów z Tomaszowa Mazowieckiego. Wszystko po tym, jak jeden z mieszkańców powiatu wieluńskiego podczas prac ziemnych natknął się na niewybuch. Rolnik wezwał policjantów z jednostki w Wieluniu, którzy potwierdzili, że niebezpieczne znalezisko pochodzi z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

We wtorek, 2 marca w godzinach porannych do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, iż w miejscowości Krzeczów właściciel jednej z prywatnych posesji w trakcie wykonywania prac ziemnych wykopał niewybuch.

POLECAMY: Miało być romantycznie, a skończyło się pożarem. Było zbyt gorąco! ZAPŁONĘŁA nawet WANNA

- We wskazane miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego wieluńskiej komendy wstępnie potwierdził, że niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Policjanci powiadomili o niewybuchu saperów z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – informuje oficer prasowy KPP w Wieluniu.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: Utrudnienia w ruchu na A1. Drogowcy wezmą się za wielkie… malowanie!

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić ani tym bardziej rozbrajać! Co więc robić, gdy natkniemy się na podejrzane znaleziska?

- Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów - radzą policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: Ukradł puszkę WOŚP i wyczyścił ją z pieniędzy! Usłyszał karę, sąd nie miał litości!

Grób Kazimierza Górskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE