Łódzkie: Ukradł puszkę WOŚP i wyczyścił ją z pieniędzy! Usłyszał karę, sąd nie miał litości!

2021-03-01 16:59 mj-s
Puszka WOŚP
Autor: Marcin Gadomski

Szymon T., który w styczniu 2020 roku dopuścił się kradzieży datków z puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został skazany przez sąd w Piotrkowie Trybunalskim. 21-latek usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, złodziej musi też zapłacić grzywnę, która ma wpłynąć na rzecz WOŚPu oraz pokryć koszty sądowe. Jak wyrok skomentował szef piotrkowskiego sztabu?

Do kradzieży puszki z datkami zbieranymi podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło w styczniu 2020 roku. Wówczas 20-letni Szymon T. był nie tylko wolontariuszem, ale jak się później okazało także złodziejem! Mężczyzna 13 stycznia 2020 roku, około 17.00 otworzył zaplombowaną puszkę WOŚP i zabrał zgromadzone w niej pieniądze.

PRZECZYTAJ: Klamka zapadła! Kolejne miasto Łódzkiego z PROHIBICJĄ! Tutaj w nocy ALKOHOLU NIE KUPISZ!

Teraz sąd wymierzył sprawcy tej bezczelnej kradzieży karę. Uznając 21-latka winnego zarzuconego mu czynu, wobec Szymona T. orzeczono: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora. Mężczyzna ma też zapłacić grzywnę w wysokości tysiąca złotych, wpłacić na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 800 zł oraz pokryć koszty sądowe łączną kwotą 370 zł. Co o takim wyroku myśli szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim. Zapytany przez dziennikarzy lokalnego portalu epiotrkow.pl odpowiedział:

CZYTAJ: Łódzkie: chciał zrobić WIELKI BIZNES, teraz może iść za kratki nawet na 8 lat. 32-latek wpadł z HODOWLĄ MARIHUANY [FOTO]

- Czy wyrok jest satysfakcjonujący? Tak naprawdę próbowano okraść nie tylko nas jako organizatorów, ale również tych, którzy kwestowali. Najgorsze jest to, że osoba, która dopuściła się tego czynu nadal działa w różnego rodzaju stowarzyszeniach, a i w przeszłości brała udział w licznych przedsięwzięciach. Myślę, że rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata jest dość wysokim wyrokiem, ale ku przestrodze, sąd mógłby równie dobrze ten czas wydłużyć i zrezygnować z zawieszenia kary. Pamiętajmy, że ta osoba pod pretekstem pomagania innym, tak naprawdę ich okradła – powiedział Dariusza Cecotka.

POLECAMY: Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawko już... 200 razy! To "legenda" WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!

Wózkiem inwalidzkim jechała po S5! 38-latka mogła stracić życie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE