Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawko już... 200 razy! To "legenda" WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!

2021-03-10 19:20 mj-s
Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawo jazdy już... 200 razy! To legenda WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!
Autor: WORD Piotrków Trybunalski/ Facebook Polski rekordzista OBLAŁ egzamin na prawo jazdy już... 200 razy! To "legenda" WORDu w Piotrkowie Trybunalskim!

O tym, że zdobyć prawo jazdy nie jest łatwo, przekonał się jak chyba nikt inny w Polsce. Do egzaminu teoretycznego podchodził już… blisko 200 razy! Pewien piotrkowianin próbuje „przebić” się przez gąszcz egzaminacyjnych pytań już od 17 lat! Ciągle bezskutecznie, bo notorycznie teorię „oblewa”. Trudno powiedzieć, czy mieszkańcowi Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) zazdrościć wytrwałości czy z przerażeniem myśleć, że w końcu egzamin zda. Co w tej sytuacji jeszcze bardziej zaskakujące, ten absolutny polski rekordzista, określany też mianem „legendy” WORD-u, kiedyś uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadał…

Mężczyzna z Piotrkowa Trybunalskiego, który podszedł do egzaminu teoretycznego dokładnie 192 razy, już kiedyś prawo jazdy miał, ale za co i w jakich okolicznościach je stracił, tego pracownicy WORDu nie ujawniają. Pewnym jest jednak, że 17-letnia historia zdawania teorii czyni tego kursanta mocno wyjątkowym. To jedyny taki przypadek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, i nie ma co gdybać rekordowy w skali całej Polski!

CZYTAJ: Rusza budowa wielkiej fabryki. Inwestor zapowiada 200 miejsc pracy! Kto znajdzie zatrudnienie?

- Wielokrotnie egzaminatorzy zwracali mu uwagę, żeby spróbował powiązać się z którąś ze szkół, która potrafi przygotować prawidłowo do tego egzaminu. On wielokrotnie twierdził, że zdoła się sam do niego przygotować, no i… próbuje - mówi Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie.

POLECAMY: Greenpeace zrywa mediacje z PGE GiEK. Aktywiści: „Jesteśmy gotowi, by spotkać się w sądzie”

Egzamin we wszystkich polskich WORDach przebiega w identyczny sposób. Każdy przyszły kierowca zasiada do 25-minutowego testu przed monitorem komputera. Urządzenie losuje zestaw 32 pytań z bazy 3,5 tysiąca przygotowanych w systemie. Nie ma możliwości, by test się powtórzył. By zaliczyć teorię i móc podjeść w związku z tym do egzaminu praktycznego, trzeba w teście uzyskać 68 punktów na 74 możliwe. Na przestrzeni ostatnich 17 lat zdarzały się testy, w których ten niechlubny rekordzista nie przekroczył nawet 40 prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

PRZECZYTAJ: Matura 2021: Lektury obowiązkowe z gwiazdką. Lista lektur z gwiazdką na maturę 2021

Nieszczęsny kursant próbując od 17 lat zdać ten teoretyczny egzamin sporo także zubożał. Opłata za teorię kosztuje 30 zł … rachunek jest więc prosty, ponad 190 podejść to wydatek rzędu blisko 6 tysięcy złotych. Wydaje się jednak, że finanse są w tej sytuacji sprawą drugorzędną, pierwsze skrzypce gra tu chyba… ambicja!

CZYTAJ TAKŻE: WYWLEKLI GO z autobusu i SKOPALI na oczach żony, bo zwrócił uwagę młodej kobiecie!

- Osobiście życzę mu, żeby to się w końcu zakończyło sukcesem i mógł przystąpić do egzaminu praktycznego. Zobaczymy, jak będzie wyglądać ta część… A może okaże się, że zda go za pierwszym razem, oby tak było, bo człowiek jest bardzo zdeterminowany – dodaje Dariusz Misztal z WORD w Piotrkowie Trybunalskim.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Oszuści podszywają się pod ZUS! Czego się domagają i jak działają?

Miał prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy. 18-latek chciał "przykozaczyć", DRIFT skończył się NA LATARNI!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE