Bełchatów: Rusza budowa wielkiej fabryki. Inwestor zapowiada 200 miejsc pracy! Kto znajdzie zatrudnienie?

2021-02-26 9:00 mj-s
Bełchatów: Rusza budowa wielkiej fabryki. Inwestor zapowiada 200 miejsc pracy! Kto znajdzie zatrudnienie?
Autor: DS Smith Bełchatów: Rusza budowa wielkiej fabryki. Inwestor zapowiada 200 miejsc pracy! Kto znajdzie zatrudnienie?

Powstanie blisko 200 miejsc pracy zapowiada DS Smith, który na terenie bełchatowskiej strefy przemysłowej wybuduje swój zakład produkcyjny. Firma z branży tekturowych opakowań będzie rekrutować na rozmaite stanowiska od działów produkcji jej planowania, utrzymania ruchu i obsługi maszyn, po logistykę, projektowanie opakowań, sprzedaż i obsługę klienta. Nowa fabryka w Bełchatowie, zgodnie z planami firmy, na zostać uruchomiona w I kwartale 2022, ale rekrutacja ruszy dużo, dużo wcześniej.

Informacja o budowie zakładu DS Smith w Bełchatowie nowością nie jest. Przypomnijmy, inwestor zakupił blisko 13-hektarową działkę w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej już w 2018 roku. Początkowo planowano, że fabryka ruszy w połowie 2020, plany się przesunęły i to w 2021 rusza budowa zakładu o powierzchni 37 000 m². Ten ma zostać uruchomiony w I kwartale 2022.

CZYTAJ: Greenpeace zrywa mediacje z PGE GiEK. Aktywiści: „Jesteśmy gotowi, by spotkać się w sądzie”

Choć powstanie zakładu, to perspektywa najbliższego roku, to DS Smith już mówi o planach zatrudnienia i rekrutacji, która ma się rozpocząć na przełomie wiosny i lata tego roku. Kogo firma będzie poszukiwać do pracy? To pełen przekrój pracowników. Zgodnie z zapowiedzią firmy będzie ona zatrudniać na takich stanowiskach jak np.: operator maszyn produkcyjnych, kierowca wózka widłowego, mistrz zmiany, mistrz utrzymania ruchu, specjalista ds. utrzymania ruchu, automatyk, mechanik, regionalny przedstawiciel handlowy, specjalista ds. obsługi klienta, specjalista ds. planowania produkcji, specjalista ds. BHP, specjalista ds. logistyki, specjalista ds. kontroli jakości, konstruktor opakowań, technolog.

PRZECZYTAJ: Nadleśnictwa umożliwiają nocowanie na dziko! Czy w powiecie bełchatowskim też będzie można biwakować?

Informacje na temat rekrutacji mają być na bieżąco publikowane m.in. na firmowej stronie internetowej: dssmith.com/kariera oraz na popularnych portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych.

DS Smith to, należący do FTSE 100, międzynarodowy koncern produkujący proekologiczne opakowania. Firmy działa w Polsce od 1971 roku i obecnie zatrudnia prawie 1300 osób w fabrykach i oddziałach zlokalizowanych w: Kielcach, Oławie, Kutnie, Kwidzynie, Wrocławiu, Czeladzi, Skawinie, Tarnowie Podgórnym, Łodzi, Piasecznie i Warszawie.

POLECAMY: Bełchatów: Fani łyżew i rolek znajdą tu raj! Nowy sportowy obiekt jest już gotowy! Kiedy ruszy?

DS Smith oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opakowań przemysłowo-transportowych, dla sektora FMCG, branży e-commerce, motoryzacyjnej, displaye i opakowania POS, spersonalizowane opakowania ochronne i palety tekturowe. Bogatą ofertę produktów uzupełniają usługi doradztwa z zakresu łańcucha dostaw, projektowania opakowań, obsługi dostaw w systemie palet przekładkowych oraz usług opakowaniowych, świadczonych przez lokalne centra usługowe.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Koronawirus w szkole podstawowej! Pół setki uczniów na kwarantannie!

Sky Tower idzie pod młotek
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE