Bełchatów: Fani łyżew i rolek znajdą tu raj! Nowy sportowy obiekt jest już gotowy! Kiedy ruszy?

2021-02-25 22:37 mjs
Bełchatów: Fani łyżew i rolek znajdą tu raj! Nowy sportowy obiekt jest już gotowy! Kiedy ruszy?
Autor: UM Bełchatów Bełchatów: Fani łyżew i rolek znajdą tu raj! Nowy sportowy obiekt jest już gotowy! Kiedy ruszy?

Zimą służy łyżwiarzom, a wiosną i latem skorzystają z niego rolkarze. Mowa o miejskim lodowisku w Bełchatowie, które będzie kusić także fanów jazdy na rolkach i wrotkach. Obiekt przy ulicy Edwardów ma być dla nich dostępny już wiosną. To pierwsze rolkowisko w Bełchatowie. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Rolkowisko powstało na terenie lodowiska miejskiego. Aby można było je uruchomić konieczne było dostosowanie ślizgawki do potrzeb nowego obiektu.

– W ramach modernizacji lodowiska wymienione zostało podłoże na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia lodowiska. Wstawiono także nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek, czyli krążkochwytów i przegród z plexi – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Wspomniane prace kosztowały miasto nieco ponad 600 tys. zł.

CZYTAJ: Bełchatów: Koronawirus w szkole podstawowej! Pół setki uczniów na kwarantannie!

To pierwszy tego typu obiekt w Bełchatowie. Pomysł na uruchomienie rolkowiska mieli sami mieszkańcy, którzy do siódmej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pod nazwą: przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa zwycięskie zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także to zadanie.

POLECAMY: Greenpeace zrywa mediacje z PGE GiEK. Aktywiści: „Jesteśmy gotowi, by spotkać się w sądzie”

- Staraliśmy się wygospodarować z miejskiego budżetu jak najwięcej środków na tę inwestycję. Chcieliśmy bowiem, aby pierwszy etap modernizacji lodowiska, objął wszystkie niezbędne prace do uruchomienia rolkowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Miejskie Centrum Sportu chciałoby otworzyć rolkowisko już wiosną. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oszuści podszywają się pod ZUS! Czego się domagają i jak działają?

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE