Bełchatów. Pielęgniarka w DPS zakażona koronawirusem! 150 osób do badania! Co z pensjonariuszami?

2020-08-14 17:54 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Bełchatów. Pielęgniarka w DPS zakażona koronawirusem! 150 osób do badania! Co z pensjonariuszami?
Autor: dps.powiat-belchatowski.pl Bełchatów. Pielęgniarka w DPS zakażona koronawirusem! 150 osób do badania! Co z pensjonariuszami?

Bełchatów. Jedna z pielęgniarek pracująca w Domu Pomocy Społecznej jest zakażona koronawirusem. To pracownica firmy zewnętrznej, która świadczy usługi dla bełchatowskiego DPS-u. W placówce już wdrożono wszelkie niezbędne procedury. Na sobotę, 15 sierpnia wyznaczono badanie w kierunku COVID-19 u 150 osób, pensjonariuszy i pracowników.

W czwartek, 13 sierpnia dyrektor bełchatowskiego DPS-u otrzymała z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej informację o tym, że jedna z pielęgniarek, która jest pracownikiem firmy zewnętrznej i świadczyła usługi na terenie placówki, jest chora na COVID-19.

Jak informuje bełchatowskie starostwo, w placówce natychmiast wdrożono procedury, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Pensjonariusze DPS-u, którzy mogli mieć kontakt z zakażoną pielęgniarką zostali przeniesieni do oddzielnych pokoi i znajdują się pod obserwacją. Ponadto 6 osób, 4 pielęgniarki i 2 opiekunów zostało już objętych 14-dniową kwarantanną.

CZYTAJ: Koronawirus w Bełchatowie: Efekt zakażeń na poczcie – jutro WIELKIE badanie na Staszica!

Na jutro, 15 sierpnia zaplanowano testy dla 87 mieszkańców, 53 pracowników oraz 4 pielęgniarek – ich wyniki poznamy w przeciągu najbliższych kilku dni.

Dramat wielu polskich rodzin! Rząd robi cięcia w 500+ ?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.