Bełchatów: Urzędnicy zachęcają do wykupu mieszkań. Ceny? Wyjątkowo ATRAKCYJNE, ale czasu niewiele!

2020-12-04 13:13 mj-s
Bełchatów: Urzędnicy zachęcają do wykupu mieszkań. Ceny? Wyjątkowo ATRAKCYJNE!
Autor: Google Maps Bełchatów: Urzędnicy zachęcają do wykupu mieszkań. Ceny? Wyjątkowo ATRAKCYJNE!

Urzędnicy bełchatowskiego magistratu przypominają, że tylko do końca 2020 roku można składać wnioski o wykup mieszkania komunalnego. Zachęcają do tego, bo nieruchomości można nabyć jedynie za ułamek rynkowej wartości mieszkania. Co warte podkreślenia, wszelkie formalności z zakupem, włącznie z płatnością będą finalizowanie w pierwszej połowie 2021 roku. Kto może skorzystać z preferencyjnego zakupu, na jakich zasadach przebiega ta procedura? Sprawdź w poniższym artykule.

Osoby, które zdecydują się na zakup lokalu, będą mogły skorzystać z bonifikaty. Wprowadzone przez miasto opusty powodują, że za relatywnie niską cenę najemcy mogą stać się właścicielami lokali, w których mieszkają. Dzięki preferencyjnym cenom, mieszkańcy mają szansę zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych. Aby skorzystać z takiej okazji, należy do końca grudnia złożyć w Urzędzie Miasta odpowiedni wniosek.

- 75-procentowy opust naliczany jest przy sprzedaży mieszkań na os. Binków. Z 80 proc. mogą skorzystać najemcy lokali położonych na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ul. Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej. Największa – 85 proc. zniżka dotyczy mieszkań na os. 1000-lecia, Wolności, 1-go Maja, Żołnierzy POW, Budowalnych oraz przy ul. Fabrycznej, Sienkiewicza, Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego - informują miejscy urzędnicy.

PRZECZYTAJ: Antoni Macierewicz o szumie medialnym wokół elektrowni jądrowej: „Chodzi o to, żeby ludność Bełchatowa nie była pewna swojej przyszłości”

Po złożeniu w magistracie wniosku, rzeczoznawca ustali rzeczywistą wartość rynkową nieruchomości a magistrat wyliczy przysługujący upust. Po uiszczeniu należności pozostanie tylko podpisanie umowy notarialnej kupna – sprzedaży nieruchomości. Cała procedura wykupu trwa kilka miesięcy.

Jak bardzo wszystko zdrożeje Nowy podatek w 2021 l POLAND GO!