Bełchatów: Wsiadł za kierownicę mając 4 PROMILE! To cud, że tylko tak się to skończyło...

2020-01-21 11:03 BE
Bełchatów: Wsiadł za kierownicę mając 4 PROMILE! To cud, że tylko tak się to skończyło...
Autor: pixabay.com, CC0 fot. stevebp

Kto wie, jak skończyłaby się podróż kompletnie pijanego 32-latka, gdyby nie kolizja z zaparkowanym autem. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat za kratkami.

Pomimo licznych apeli wciąż znajdują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tak było m.in. wczoraj, kiedy to 32-latek uderzył w zaparkowany pojazd. Miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Nie od dziś wiadomo, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu powoduje opóźnienie reakcji i spowolnienie refleksu, który kierowcy jest bardzo potrzebny. Niestety o zasadzie tej zapomniał 32-letni kierujący hondy - opisuje policja.

Mężczyzna w miniony poniedziałek (20 stycznia) około godz. 18.00 uderzył w zaparkowane przy ul. Kolejowej auto. O tym zdarzeniu dyżurnego poinformował właściciel uszkodzonego renault.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 32-letni mieszkaniec Bełchatowa miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.