Bełchatów: Wyruszył z łomem po kryptowalutę. Co WYSTRASZYŁO 25-letniego włamywacza?

2020-03-20 14:04 mj-s
Kajdanki
Autor: Wielkopolska Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej policji w kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawce usiłowania kradzieży z włamaniem do urządzenia z kryptowalutami „Bitcoin”.

W minioną środę, 18 marca o godzinie 22:30 do dyżurnego bełchatowskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące próby włamania na ulicy Witolda Pileckiego. 25-letni mężczyzna usiłował okraść urządzenie z krypto-walutami „Bitcoin”.

- Mundurowi natychmiast dotarli na miejsce, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Okazało się, że kamery monitoringu zarejestrowały sprawcę, który łomem usiłował pokonać zabezpieczenia urządzenia. Złodzieja spłoszył jednak dźwięk alarmu – informuje rzecznik prasowy KPP w Bełchatowie.

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy błyskawicznie „namierzyli” przestępcę, jego personalia były już znane następnego dnia.

- Kryminalni zatrzymali 25-latka o godzinie 9.00, kiedy niczego się nie spodziewając, wyszedł z jednej z kamienic. Na widok policjantów mężczyzna próbował uciekać. Porzucił nawet kurtkę, w która był ubrany w chwili przestępstwa. Po pościgu sprawca został zatrzymany.

Dla 25-latka to nie pierwsze kłopoty z prawem. Bełchatowianin był notowany wcześniej za podobne przestępstwa. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Tym razem będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu surowszy wymiar kary. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.