Bełchatowianie pokochali SŁONY klimat. Niebawem będzie więcej możliwości, by z niego korzystać!

2020-02-21 8:02 mj-s
Bełchatowianie pokochali SŁONY klimat. Niebawem będzie więcej możliwości, by z niego korzystać!
Autor: UM Bełchatów

Udało się wreszcie znaleźć wykonawcę kolejnych tężni, jakie mają stanąć w Bełchatowie. Zgodnie z przewidywaniami do końca sierpnia tego roku w dwóch lokalizacjach staną takie obiekty. Po zakończeniu inwestycji w mieście będą trzy tężnie.

Kolejne tężnie i ich powstanie to pomysł mieszkańców miasta. W 2019 roku w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego bełchatowianie zdecydowali, by powstały trzy nowe tężnie solankowe. Projektów nie udało się zrealizować w 2019 roku, bo Urząd Miasta nie mógł znaleźć wykonawcy. Dwukrotnie oferty, które trafiały do magistratu znacząco przewyższały założony budżet.

W tym roku zdecydowano, by projekt nieco okroić i zamiast trzech tężni stworzyć dwie. Wiadomo, że jedna stanie na osiedlu Binków w tamtejszym parku, druga na osiedlu Przytorze w okolicach Cafe Senior Raj przy ulicy Energetyków. Zrezygnowano z budowy tężni solankowej na Dolnośląskim.

Kiedy po słony klimat?

Zgodnie z zapisami postępowania przetargowego tężnie mają być gotowe do 31 sierpnia 2020 roku. Wśród czterech ofert, które wpłynęły do trzeciego przetargu najkorzystniejszą była ta złożona przez bełchatowską firmę „Mirs”. Dwie tężnie będą kosztować 341 tysięcy złotych.

Pierwsza solankowa tężnia w Bełchatowie powstała we wrześniu 2018 roku. Z obiektu zlokalizowanego na osiedlu Budowlanych bardzo chętnie korzystają spacerowicze w różnym wieku.

Schodzimy do łódzkich kanałów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.