Bełchatowianki z prestiżowymi stypendiami

2020-02-21 9:47 mj-s

252 najzdolniejszych uczniów z województwa łódzkiego odebrało we wtorek (18 lutego) dyplomy stypendysty Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród tej zacnej grupy są również bełchatowianki – uczennice ZSP nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie.

Dyplom Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica klasy II Natalia Dymek, natomiast dyplom Ministra Edukacji Narodowej otrzymały siostry – sportsmenki – siłaczki Ida i Aniela Lis.

W bieżącym roku szkolnym w województwie łódzkim łącznie przyznano 235 stypendiów Prezesa Rady Ministrów (99 uczniom szkół w Łodzi i okolicznych powiatach, 57 szkół z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Tryb., 39 Delegatury KO w Sieradzu i 40 z terenu Delegatury KO w Skierniewicach). Stypendium wynosi 3000 zł i jest wypłacane za 10 miesięcy roku szkolnego w dwóch ratach.

Jeśli chodzi o drugie wyróżnienie - stypendium Ministra Edukacji Narodowej, to otrzymali je uczniowie i absolwenci szkół różnych typów z województwa łódzkiego: 9 z rejonu Piotrkowa Tryb., 5 ze szkół w Łodzi i okolicach, 2 z rejonu Sieradz i jedno z terenu Skierniewic. Stypendysta MEN otrzymuje jednorazową kwotę 3000 zł.

Maciej Sulęcki o kontuzji ręki: miałem połamane kości, spięli mnie śrubkami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.