WOŚP Bełchatów

i

Autor: WOŚP Bełchatów

Bełchatowski sztab zrejestrowany! Teraz czas na wolontaiurszy

2019-10-25 14:36

7 października ruszyła rejestracja sztabów na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Bełchatowski sztab jest już w grupie zarejestrowanych, a to oznacza, że rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy! Miejsc jest kilkaset, ale zwyczajowo rozchodzą się one jak ciepłe bułeczki, tak więc ten kto chce aktywnie kwestować niech nie zwleka ze zgłoszeniem.

Wiek nie gra roli, liczą się dobre chęci. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej Polsce szuka 120 tysięcy wolontariuszy. W całym kraju, a także poza jego granicami zostanie zorganizowanych około 1700 sztabów. Jeden z nich będzie pracować w Bełchatowie. W naszym mieście potrzeba 300 ochotników.

Każdy chętny może już ruszyć do rejestracji, wystarczy, że dotrze do sztabu WOŚP, który w Bełchatowie znajduje się na ul. Wojska Polskiego 58. Osoby niepełnoletnie, mogą być wolontariuszami, ale muszą zgłosić się do sztabu z opiekunem prawnym.

Na co będzie grać 28. Finał? Fundacja WOŚP 16 października ogłosiła, że wielkie granie odbędzie się dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

- Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny" – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

WOŚP ma za sobą 27 finałów, w czasie których zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld złotych!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE