Łukasz Manty szkoleniowcem w kadrze narodowej

i

Autor: mj-s

Bełchatowianin, Łukasz Mantyk będzie trenował lekkoatletów do Olimpiady w Tokio! [AUDIO]

2019-10-25 13:02

Łukasz Mantyk, trener Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego będzie odpowiedzialny za wyniki najlepszych sprinterów w Polsce! Mantyk dostał właśnie powołanie do zespołu trenerów kadry narodowej seniorów w lekkiej atletyce.

Łukasz Mantyk do tej pory był odpowiedzialny za sukcesy bełchatowskich lekkoatletów i trzeba przyznać, że robił to na tyle skutecznie, że jego podopieczni sięgali po medale najważniejszych juniorskich imprez w kraju i za granicą. A sam szkoleniowiec był już selekcjonerem kadry sprinterów, ale w kategorii juniorów.

Teraz wyzwanie idzie o krok dalej, Łukasz Mantyk został powołany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na trenera wspomagającego w kadrze seniorów. Trenerem wiodącym będzie Krzysztof Kotula, z AZS AWF Katowice.

Przed trenerskim duetem ambitne cele: doprowadzenie najlepszych polskich zawodników do najważniejszych imprez lekkoatletycznych 2020 roku, czyli mistrzostw Europy w Paryżu, a przede wszystkim Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Będziemy się spotykać raz w miesiącu na dwutygodniowych obozach, więc będzie wymagało to dobrej organizacji i koordynacji z pracą w klubach. Oczywiście większość zawodników trenuje w klubach akademickich, gdzie mają świetnych trenerów, więc możemy być spokojni o ich formę - podkreśla trener Łukasz Mantyk.

Pracę z kadrą Łukasz Mantyk będzie łączył ze szkoleniem kadry Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Nie będzie to łatwe z uwagi na częste wyjazdy, ale jak podkreśla, swoich zawodników też będzie chciał zabierać na te obozy.

- Tam gdzie będzie to możliwe, zgramy terminy i koszty, będziemy chcieli łączyć zgrupowania - podkreśla trener Mantyk.

Rozmowa z Łukaszem Mantykiem o powołaniu do zespołu trenerów kadry narodowej seniorów w lekkiej atletyce. Wywiad R.Różyckiego z Radia ESKA:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany