Chcesz pomóc GKSowi? Rusz do biegu „Gorących Serc Kibiców”! [AUDIO, MAPKA]

2020-01-15 7:59 mj-s
Chcesz pomóc GKSowi? Rusz do biegu „Gorących Serc Kibiców”!
Autor: Pixabay

Sprintem, truchtem lub spacerowym krokiem - najważniejszy jest sam udział! W niedzielę, 26 stycznia odbędzie się bieg dla kibiców i przyjaciół GKS-u Bełchatów. To pozycja obowiązkowa dla fanów "Brunatnych", zwłaszcza, że to nie będzie zwykły bieg...

Do pokonania symboliczne 1977 metrów, czyli liczba, która jest datą powstania „brunatnego” klubu. Biegacze spotkają się na GIEKSA Arenie i wystartują z klubowego parkingu przy ulicy Sportowej 3 o godzinie 16.00. Dalej trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Zieloną, Targową, Grota-Roweckiego, Kempfinówką, Czyżewskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich. Ostatnim punktem na mapie niedzielnego biegu „Gorących Serc Kibiców” będzie plac Narutowicza. Miejsce finiszu nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie tu, kibice wspólnie z piłkarzami świętowali sukcesy klubu.

- Główną ideą tego przedsięwzięcia jest chęć zgromadzenia w jednym miejscu i w jednym czasie, po raz pierwszy zimą wszystkich ludzi, którzy mają GKS w sercu, którzy mu sprzyjają i wierzą w to, że można uchronić klub sportowy i wyciągnąć z problemów w jakich się znalazł – mówi Michał Antczak, rzecznik GKS Bełchatów.

Nie jest tajemnicą, że sytuacja finansowa GKS-u jest wręcz dramatyczna i choć udział w biegu „Gorących Serc Kibiców” jest bezpłatny, to każdy przy okazji imprezy może dokonywać dobrowolnych wpłat na rzecz klubu w wysokości nie mniejszej niż 20 złotych. Można tego dokonać na konto klubu GKS Bełchatów - 25 1090 2705 0000 0001 4337 0251, w treści wpisując „BIEG GKS”, lub w dniu biegu w biurze zawodów. Biuro zaprasza w godz. 14:00 – 16:00. Zlokalizowane będzie w budynku Stadionu Miejskiego lub na jego parkingu (w zależności od warunków atmosferycznych). 

W biegu, poza przyjaciółmi klubu, udział wezmą zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny występującej w Fortuna 1 Lidze oraz zespołu rezerw i licznych grup młodzieżowych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani pomiaru czasu, zaproszony jest zatem każdy, w szczególności całe rodziny. Jedyną barierą jest czas (25 minut) jako maksymalny do pokonania tej dość krótkiej trasy.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Sportu, GKS Bełchatów, Kibice Razem GKS Bełchatów, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, zachęcają do zabrania ze sobą klubowych, „biało-zielono-czarnych” emblematów.

O biegu „Gorących Serc Kibiców” opowiada rzecznik GKS Bełchatów Michał Antczak:
Bieg Gorących serc Kibiców
Autor: Mat. organizatorów
Bieg „Gorących Serc Kibiców”
Autor: Mat. organizatorów