Chcieli okraść babcię. Do akcji wkroczyli wnuczkowie! ZŁODZIEJ ze strachu się zabarykadował

2020-05-25 22:44
Chcieli okraść babcię. Do akcji wkroczyli wnuczkowie! ZŁODZIEJ ze strachu się zabarykadował
Autor: KPP Bełchatów Chcieli okraść babcię. Do akcji wkroczyli wnuczkowie! ZŁODZIEJ ze strachu się zabarykadował

Tymczasowy areszt dla dwóch obcokrajowców, którzy w okolicach Bełchatowa kradli biżuterię. Mężczyźni w wieku 19 i 30 lat zatrzymani zostali przez wnuków poszkodowanej seniorki. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają bowiem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych.

21 maja, po godz. 13-tej dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży. Zdarzenie miało miejsce na terenie posesji w gminie Rusiec w powiecie bełchatowskim (Łódzkie).

- W trakcie dojazdu na miejsce policjanci zauważyli mężczyzn, którzy stali przy oplu astrze. Okazało się, że dwóch mieszkańców Kolonii Rusieckiej ujęło sprawców przestępstwa. Jednego obezwładnili i przekazali w ręce policji, drugi ze złodziei zabarykadował się w swojej astrze. Policjanci ustalili, że ujęci mężczyźni splądrowali dom seniorki. Pokrzywdzona na chwilę wyszła do ogródka nie zamykając drzwi na klucz. Kiedy wróciła w domu zastała obcych mężczyzn, którzy bez skrupułów plądrowali jej mieszkanie. Twierdzili, że szukają 800 zł na naprawę samochodu jej wnuka. Opuścili mieszkanie, gdy takiej gotówki nie odnaleźli - informują policjanci z Bełchatowa

Przerażona kobieta o wszystkim poinformowała rodzinę. Opisała wnukom wygląd złodziei. Wnukowie najpierw telefonicznie o zdarzeniu powiadomili policję, po czym ruszyli do poszukiwania sprawców. Zauważyli ich, gdy wychodzili z terenu innej posesji. Po pościgu zostali ujęci, a następnie trafili do policyjnego aresztu.

- Policjanci sprawdzili ich kieszenie oraz dokładnie przeszukali auto zatrzymanych. W kieszeni 30-latka mundurowi odnaleźli trzy złote łańcuszki. W astrze natomiast znaleźli saszetkę, z biżuterią wykonaną ze złota i srebra. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że to łup z kradzieży, a pokrzywdzoną jest mieszkanka Woli Wiązowej. Złodzieje okradli ją działając w podobny sposób. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanych. Odnaleźli tam i zabezpieczyli złotą biżuterię, na ten moment niewiadomego pochodzenia - relacjonują funkcjonariusze z KPP Bełchatów.

Dotychczas mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży biżuterii wartości blisko 4 tys. złotych oraz usiłowania kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ

Pędził ponad 200 km/h na S7!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.