Łask: Jeździł TYM CZYMŚ po ulicach! Policji tłumaczył, że jego opel, to „IGŁA”

2020-05-22 15:29 mj-s
Jeździł TYM CZYMŚ po ulicach! Policji tłumaczył, że jego opel, to „IGŁA”. Auto nie miało szyby, lamp i zderzaków!
Autor: KPP Łask Policji tłumaczył, że jego opel, to „IGŁA”. Auto nie miało szyby, lamp i zderzaków! Nie mówiąc już o badaniu technicznym

Policjanci zgodnie przyznają, że czegoś takiego nie widzieli dawno! Kierowca opla corsy jechał ulicami Łasku, kompletnie zdezelowanym samochodem. W aucie nie było tylnej szyby, równie koszmarnie prezentował się uszkodzony przód opla – nie było lamp i zderzaka. Mało tego! Zatrzymany kierowca tłumaczył, że jeździ swoim samochodem tylko w dzień, bo auto nie ma świateł! Ale ogólnie, to samochód „igła”!

Do zatrzymania, i w konsekwencji bardzo nietypowej interwencji, doszło w czwartek, 21 maja. Policjanci z łaskiej komendy patrolowali  miasto. Ich uwagę zwrócił kierujący, który przemieszczał się ulicą Objazdową kompletnie zdezelowanym oplem. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

- Jak się okazało, opel nie miał aktualnych badań technicznych, a na początku maja został zatrzymany dowód rejestracyjny przez policjantów z ościennej jednostki. Samochód miał uszkodzony przód: stłuczone lampy, nie miał zderzaka, nie posiadał też tylnej szyby. Kierowca tłumaczył się, że pojazd w jego ocenie jest w dobrym stanie i myślał, że może tak jeździć. Dodał też, że z uwagi na stan auta stara się nie jeździć po ciemku… gdyż nie działa oświetlenie – wyjaśniają przebieg interwencji policjanci z KPP w Łasku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kierowca był tak pijany, że czekając na policję ZASNĄŁ! Wcześniej stanął autem w poprzek drogi

Łask: Jeździł TYM CZYMŚ po ulicach! Policji tłumaczył, że jego opel, to „IGŁA”
Autor: KPP Łask Tak w momencie policyjnej interwencji prezentował się przód opla corsy kierowanej przez 60-latka!

Funkcjonariusze nałożyli na 60-letniego mieszkańca gminy Wodzierady mandat karny w wysokości 500 złotych uniemożliwiając dalszą jazdę.

Policjanci w tym miejscu przypominają, że o dopuszczeniu pojazdu do ruchu drogowego mówią przepisy kodeksu Prawo o Ruchu Drogowym, które jasno precyzują, że:

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:  nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych; 

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych; 

4) nie powodowało niszczenia drogi; 

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu; (…)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ

Półnagi mężczyzna biegał po DTŚ w Chorzowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.