Jechał koparką pijany jak bela i podniesioną "łyżką" zrywał kable

2021-09-09 14:44
Domiechowice. Jechał koparką pijany jak bela i podniesioną łyżką zrywał kable
Autor: pixabay.com, CC0 fot. bstad /zdjęcie ilustracyjne

Blisko 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca koparki, który w miejscowości Domiechowice (pow. bełchatowski) jechał z podniesioną "łyżką" i w ten sposób zerwał kable energetyczne i internetowe.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu po godzinie 13.00. Bełchatowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kierowcy koparki, który w miejscowości Domiechowice zerwał kable energetyczne. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego. "Okazało się, że zachowanie mężczyzny zaobserwowała zgłaszająca. Kierujący sprzętem jechał z poniesionym do góry ramieniem koparki, którym zaczepiał i zrywał kable energetyczne oraz internetowe znajdujące się nad drogą. Czujna mieszkanka Domiechowic natychmiast zareagowała. Wybiegła na drogę i kazała mu się zatrzymać. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości podejrzewanego. Okazało się, że kierowca koparki był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - podaje policja.

ZOBACZ TEŻ: Tak się uparł, że... przepchnął ukradzionego opla aż pod swój dom

Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół

Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne oraz przedstawiciel dostawcy internetu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Nieodpowiedzialnemu 47-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz konsekwencje finansowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE