Groźne dachowanie na obwodnicy Kleszczowa. Ratownicy w pogoni za rannym

2021-10-04 22:59
Groźne dachowanie na obwodnicy Kleszczowa. Ratownicy w pogoni za rannym
Autor: pixabay.com, CC0 fot. arembowski /zdjęcie ilustracyjne

Ratownicy medyczni gonili za rannym w wypadku na obwodnicy Kleszczowa mężczyzną. Auto 24-latka zjechało z drogi i koziołkowało, zatrzymując się w rowie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat za kratkami.

Do wypadku na obwodnicy Kleszczowa doszło 1 października 2021 r. Na służby zadzwonił świadek zdarzenia. "Oświadczył, że seat jechał z przeciwnej strony z dużą prędkością. Nagle na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, zaczął "koziołkować" i finalnie dachował w rowie. W tej sytuacji świadek zdarzenia natychmiast zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Kierowca seata wyszedł z pojazdu o własnych siłach i uciekł w kierunku lasu" - podaje policja. Mężczyzna nie reagował na wołanie. Świadkami tego zdarzenia byli również ratownicy medyczni, którzy przypadkowo tamtędy przejeżdżali. "Jeden z medyków próbował ująć uciekiniera i pobiegł za nim do lasu, jednak bezskutecznie. W rozbitym samochodzie mundurowi znaleźli dowód osobisty kierującego i ruszyli w pościg. Pomocni okazali się również strażacy, którzy dysponowali kamerą noktowizyjną. Wspólnie z policjantami przeczesywali pobliski las. Zaledwie w godzinę po zdarzeniu 24-latek został namierzony w Łękińsku" - informuje nadkom. Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Olsztyn. Potrącenie 10-letniej dziewczynki. Weszła na przejście na czerwonym świetle

Mężczyzna miał na głowie widoczne obrażenia. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak podaje policja, początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat za kratkami. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już swoje prawo jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE