Jak bełchatowscy górnicy „pompowali” w #GaszynChallenge! Niezwykła sceneria! [WIDEO]

2020-07-23 21:07 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Jak bełchatowscy górnicy „pompowali” w #GaszynChallenge! Niezwykła sceneria!
Autor: Grupa PGE/ ujęcie z filmu Jak bełchatowscy górnicy „pompowali” w #GaszynChallenge! Niezwykła sceneria!

#GaszynChallenge nie zwalnia! Pomimo, że mały Wojtuś z Galewic właśnie otrzymał lek, na który ludzie „pompowali”, jak Polska długa i szeroka, to akcja ciągle trwa. Teraz wyzwanie robienia pompek i przysiadów jest realizowane na rzecz dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni w różnych regionach kraju. Do akcji, która została zapoczątkowana kilka tygodni temu dołączyli także górnicy z bełchatowskiej kopalni. PGE właśnie pochwaliło się krótkim filmikiem, na którym pracownicy „pompują” na tle ogromnej koparki!

Fenomen #GaszynChallenge trwa w najlepsze! I choć pierwotny cel akcji, czyli zebranie astronomicznej kwoty 9 milionów złotych dla Wojtusia zakończyło sukcesem, to akcja nie zwalnia! Wczoraj informowaliśmy o tym, że mały mały pacjent z Galewic (pow. wieruszowski) właśnie otrzymał najdroższy lek świata, a cud stał się faktem!

Dziś powracamy do akcji #GaszynChallenge, a wszystko za sprawą filmiku jaki opublikowało PGE. Nagranie jest zapisem wyzwania, jakiego kilka tygodni temu podjęli się górnicy z bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. W ramach akcji zebrano 10 tysięcy złotych! Z pewnością jest to jedno z najbardziej niecodziennych miejsc, w jakich uczestnicy „pompowali”.