Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej przedłużona! [SZCZEGÓŁY]

Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej przedłużona! [SZCZEGÓŁY]
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś z powodu epidemii przedłużył dyspensę od obowiązku uczestniczenia w mszy w niedziele i święta. Zachęca do udziału w nabożeństwach w dni powszednie "z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych" oraz za pośrednictwem mediów.

Dyspensa obejmuje wiernym archidiecezji łódzkiej i osoby przebywające w tym czasie na jej terenie, w tym w szczególności: osoby w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem, objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wszystkim, którzy w wyniku ograniczeń prawnych nie będą mogli uczestniczyć we mszy świętej.

Przypomnijmy, metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś przedłuża dyspensę po raz kolejny. Tym razem, do 10 kwietnia br.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Całą zimę mieszkali w aucie, teraz ktoś je ZDEWASTOWAŁ. Ich historia PORAŻA

Ogromne kolejki do punktów wymazowych w Łodzi

Duszpasterz łódzkiego Kościoła zachęcił wszystkich korzystających z dyspensy do udziału w nabożeństwach odprawianych w dni powszednie "z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych".

Zachęcił również do osobistej i rodzinnej modlitwy i uczestniczenia we wspólnocie Kościoła przez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Zaznaczył, że uroczystości triduum paschalnego będzie transmitować z archikatedry m.in. łódzki oddział TVP3.

CZYTAJ: Została sama, nie miała nawet siły zrobić jedzenia. Przyjechało pogotowie: "Pani się chyba nudzi, chyba pani brakuje towarzystwa"

Na kanale YouTube archidiecezji codziennie o godz. 7.30 transmitowane są msze święte. Dostępne są też archiwalne zapisy, m.in. nauczania abpa Rysia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE