Koronawirus w Bełchatowie: Maseczki od Jurka Owsiaka jadą do szpitala Jana Pawła II [FOTO]

2020-04-08 12:47 mj-s

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stworzyła Fundusz Interwencyjny, w ramach którego realizuje pomoc dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa.  Szpitale w całym kraju mogą być dzięki temu doposażane m.in. w łóżka do intensywnej terapii, respiratory, kardiometry oraz maseczki trójwarstwowe. Część z tych ostatnich trafiła także do bełchatowskiej lecznicy Jana Pawła II.

Pierwsza transza trójwarstwowych maseczek chirurgicznych dystrybuowanych w szpitalach w całej Polsce, to 250 tysięcy sztuk. Jak informuje Jurek Owsiak takich dostaw będzie więcej, bo w sumie Fundacja WOŚP zamówiła ich milion sztuk! Zgodnie z zapowiedzią kolejne partie będą wysyłane w najbliższych dniach.

Transport do szpitali w całej Polsce ruszył wczoraj po południu i trwa do dziś. Wśród obdarowanych w pierwszej turze znalazł się Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Zakupy finansowane są częściowo ze środków zebranych w roku 2019 w ramach 1% podatku, częściowo - ze zbiórki 28. Finału WOŚP, a także dzięki zaangażowaniu partnerów biznesowych WOŚP. W sumie całość zaangażowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walkę z epidemią koronawirusa wynosi już około 24 miliony złotych. Wszystkie zakupy dokonywane są w oparciu o konsultacje z Ministerstwem Zdrowia – informuje Jurek Owsiak.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Skacze ci ciśnienie? Wirus to wykorzysta

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze" - Gdy zwierzęta opanują miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.