Koronawirus: Na tych mszach mogło dojść do zakażenia! Sanepid apeluje do wiernych!

2021-01-25 15:43
Koronawirus: Sanepid w Bełchatowie apeluje do wiernych. Chodzi o uczestnictwo w mszach!
Autor: Pixabay/ lininha_bs Koronawirus: Sanepid w Bełchatowie apeluje do wiernych. Chodzi o uczestnictwo w mszach!

Pracownicy bełchatowskiego sanepidu apelują do wiernych, którzy uczestniczyli w mszach odprawianych w parafii w Wygiełzowie. Apel pracowników stacji Bełchatowski ma związek z zakażeniem koronawirusem. O jakie msze chodzi?

W poniedziałek (25 stycznia), pracownicy bełchatowskiego sanepidu wydali komunikat dla wiernych z powiatu bełchatowskiego, dotyczący uczestnictwa w nabożeństwach. Konkretyzując chodzi o msze święte i wiernych, którzy w minionym tygodniu brali udział w nabożeństwach odprawianych w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wygiełzowie (gm. Zelów). Wystosowany apel ma związek z wykryciem koronawirusa u jednej z osób, które były obecne w świątyni.

PRZECZYTAJ: Które FOTORADARY łapią najwięcej kierowców? KLUKI w niechlubnej czołówce! Ile kierowców „wpadło”?

- Osoby uczestniczące w mszach świętych, u których występują objawy zakażenia proszone są o niezwłoczny kontakt tel. z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby ustalić termin odbycia zdalnej konsultacji (teleporady) lub porady osobistej i poinformowanie o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie – czytamy w komunikacie.

POLECAMY: Para Prezydencka wspiera Wiktorka Kruszyńskiego! Andrzej i Agata Duda przekazali piękne przedmioty na licytację [FOTO]

Wierni, którzy w dniach 17-20 stycznia uczestniczyli w nabożeństwach, zwłaszcza ci, którzy przystępowali do sakramentu komunii świętej, są również proszeni o powiadomienie o tym fakcie sanepidu w Bełchatowie. Można to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 44 631 31 08.

CZYTAJ: WOŚP 2021 w Bełchatowie: Jak będzie wyglądać 29. finał w najbliższą niedzielę? Co zaplanowano?

Agata Duda spotkała się z siostrami zakonnymi. Internauci brutalnie atakują pierwszą damę